adam

Młodziczki ESPES Sparty Warszawa zakończyły już swoje rozgrywki.  Podopieczne duetu trenerskiego Adamek – Teodorczyk zanotowały aż dwanaście zwycięstw z rzędu, co niewątpliwie robi wrażenie. O pracy z młodzieżą, przyszłości  i charakterze mówi szkoleniowiec Sparty, Adam Adamek.

Po dwóch latach pracy w roli asystenta w drużynie juniorek i seniorek, otrzymałeś zespół do samodzielnego prowadzenia. Jakie masz odczucia i czy to dla Ciebie duży przeskok?

Jestem bardzo zadowolony, że zostałem obdarzony takim zaufaniem, aby poprowadzić drużynę samodzielnie. Dwa lata pracy ze starszymi zespołami dały mi świeże spojrzenie na pracę z młodzieżą. Mam pomysł i jasny plan działania, aby jak najlepiej poprowadzić zespół do wielu zwycięstw i dalszego rozwoju.

Można powiedzieć, że udało się Tobie i Łukaszowi Teodorczykowi zbudować drużynę przez duże „D”. Widząc zaangażowanie i postępy twoich podopiecznych, chyba jesteś zadowolony z rozwoju swoich siatkarek?

Tak, to prawda. Myślę, że stanowimy kolektyw i wciąż będziemy tak ciężko trenować, aby pokazać jeszcze lepsza siatkówkę w naszym wykonaniu.

Jak oceniasz poziom rozgrywek w tej kategorii wiekowej?

Myślę, że będziemy odpowiednio przygotowani, aby walczyć z każdym przeciwnikiem o komplet punktów. Dziewczyny są głodne zwycięstw, więc o braku zaangażowania nie ma mowy. Mam córkę Adę (obecnie Legionovia Legionowo red.), która jeszcze niedawno była kadetką.  Dużo rozmawiamy o treningach i meczach. Wydaję mi się, że to również dzięki niej jest mi dużo łatwiej we właściwy sposób prowadzić tak młody zespół.

Dokładnie rok o tej porze nasze młodziczki grały w „ogonach” Mazowsza. Teraz stanowicie już siłę której nikt nie zlekceważy. Większość zawodniczek przechodzi w przyszłym sezonie do kategorii kadetek. Jakie masz plany na przyszłość?

Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Dziewczyny pokazały na co je stać, ale wiemy też, że w lidze kadetek będzie dużo ciężej. Jesteśmy drużyną, której inne zespoły mogą się obawiać. Stworzyliśmy bardzo dobrą atmosferę do pracy, dlatego myślę, że jesteśmy wstanie wygrać z każdym.

Dziś klub Sparta Warszawa nie ma już monopolu na młodzieżową siatkówkę kobiecą w stolicy. Powstały silne ośrodki jak Atena i Metro. Dlaczego Twoim zdaniem Sparta Warszawa jest miejscem, gdzie powinny grać najlepsze młode siatkarki?

Czasy się zmieniają… Mamy jednak osoby, które chcą odbudować „legendarna” Spartę Warszawa. Zaczynamy od podstaw tworząc drużyny, których główną cechą będzie waleczność i niesamowicie zawzięty charakter. To będzie miejsce dla prawdziwych walczaków.

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016