ada wełna

Pracowita, ambitna i z dobrymi warunkami – tak można określić nową rozgrywającą warszawskiej Sparty. Mimo, że stosunkowo krótko gra na pozycji rozgrywającej to zwróciła na siebie uwagę trenerów i działaczy drużyny z Bielan. - Pomimo tego, że na tej pozycji grałam tylko jeden sezon, czuję się tam dobrze i swobodnie – mówi nasza rozmówczyni, Adriana Wełna. 

Po kilku sezonach spędzonych w Atenie i MOSie Warszawa zdecydowałaś się na przenosiny do Sparty. Jakie były główne powody Twojej decyzji?

Swoją przygodę z siatkówką zaczęłam w Atenie Warszawa mając 11 lat. Przy przejściu z mojego pierwszego klubu do Mosu kierowała mną chęć dalszego rozwoju i podejmowania nowych wyzwań. Teraz gdy jestem już starsza chciałabym skupić się na moim rozwoju indywidualnym. W takim klubie jak Sparta Warszawa, który daje młodym zawodniczkom możliwość dobrego startu w dorosła siatkówkę, liczę na taką szansę.

W poprzednim klubie grałaś na różnych pozycjach – atakująca, środkowa, rozgrywająca.  Jesteś bardzo wszechstronna zawodniczką, ale w przyszłym sezonie będziesz odpowiedzialna za rozegranie. Czujesz, że to „twoja” miejsce na boisku?

Tak jak było powiedziane, grałam wcześniej na różnych pozycjach. Niestety swoją przygodę na pozycji rozgrywającej mogłam zacząć dopiero rok temu. Pomimo tego, że na tej pozycji grałam tylko jeden sezon, czuję się tam dobrze i swobodnie.

Dopiero rozpoczynasz wiek juniorki, jakie cele stawiasz sobie na najbliższe dwa lata?

Częściowo odpowiedziałam na to pytanie wcześniej, przede wszystkim chce postawić na ciężką pracę i rozwój na pozycji rozgrywającej. Jakie będą tego efekty zobaczymy

W przyszłym sezonie, oprócz rozgrywek młodzieżowych, będziesz miała okazję na grę z seniorkami w II lidze. Pierwszy sprawdzian już pod koniec września w wyjazdowym meczu z Białymstokiem. Czujesz tremę?

Stres to nie odłączna cześć życia sportowca. Myślę że, lekkie nerwy i napięcie na pewno się pojawią ponieważ będą to pierwsze mecze w moich nowych barwach klubowych. Zdaję sobie sprawę jak duże stoi przede mną wyzwanie grając w drużynie seniorskiej. Jednak jestem pewna, że sobie poradzę.

Dla wielu młodych siatkarek Sparta jest „oknem wystawowym” do dalszej kariery. Czy Ty swoją przyszłość wiążesz z siatkówką? Gdzie siebie widzisz za dwa lata?

Marzeniem każdej młodej siatkarki jest występowanie w Lidze Siatkówki Kobiet oraz gra z orzełkiem na piersi. Moje myśli również kierują się w tą stronę.

zdjęcie: krawczyk.photo (Kamil Krawczyk)

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016