s24Trener reprezentacji Mazowsza młodziczek (rocznik 2003) Artur Wójcik powołał na konsultacje naborowe do kadry (odbędą się 2 kwietnia) cztery zawodniczki Sparty: Wiktorię Muther, Wiktorię Kurek, Nikolę Gutowską i Zuzannę Oprzałę. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Czytaj dalej

12607334_1040941355944455_1112395048_nW minioną środę najmłodsze zawodniczki Sparty Warszawa pojechały wraz z trenerkami Moniką Makowiecką i Martyną Lenkiewicz na turniej siatkarskich „czwórek” do Izabelina. Nasze ekipy zajęły świetne drugie i piąte miejsce.

Silniejsza z naszych ekip w finale zawodów przegrała po zaciętym tie-breaku (9:11) z warszawskim Plasem. W drugiej ekipie turnieju wystąpiły: Zuzanna Oprzała, Monika Sadowska, Wiktoria Kurek, Nikola Gurtowska Wiktoria Muther. Gratulujemy!

12647770_1040941455944445_386291135_n

Czytaj dalej

12439077_1204504346246085_4724046432419607115_nCudownie kończy się nam ten tydzień! Kadetki awansowały do III fazy play-off, młodziczki wygrały turniej, a seniorki (choć oparte głównie na ekipie juniorskiej) nie dały szans ekipie z Nadarzyna!

Emocje rozpoczęły czwartkowym wyjazdem do Radomia kadetki. W pierwszym meczu II fazy play-off przegrywały już z tamtejszą „Trzynastką” 0:2, zdołały jednak uporządkować swoją grę i doprowadzić do piątego seta, w którym jednak więcej spokoju zachowały miejscowe. O kontrowersjach wokół meczu pisać nie będziemy, bo nie ma sensu – sędziowie to dobrzy obywatele Radomia i na tym należy poprzestać.

W piątkowym rewanżu Spartanki były bardzo zmotywowane. Choć przegrały pierwszą odsłonę, zdołały odnieść zwycięstwa w trzech kolejnych i rzutem na taśmę przeciągnąć zwycięstwo na swoją stronę. Mecz był pełen emocji – nie zabrakło ani konieczności rotacji składem, ani chwil zwątpienia, ani krwi. Ostatecznie jednak najważniejsze było to, co wszyscy zapamiętamy – ogromna radość dziewcząt z ESPES Sparty po ostatniej piłce.

Bohaterką tego dwumeczu była niewątpliwie Dominika Kozyra, która zdobyła w nim astronomiczną liczbę 67 punktów! Wielkie brawa należą się jednak całej ekipie, w siatkówce bowiem nawet najlepszy zawodnik nie zdoła wygrać spotkania sam. Ogromne słowa uznania trzeba skierować do Julii Dąbrowskiej, która zdołała przełamać kryzys z pierwszych dwóch setów dwumeczu, by w końcu w drugim spotkaniu stać się jedną z liderek ofensywy Spartanek. Obie środkowe - Nina Zarzycka Aleksandra Gęsina – zagrały chyba swoje (jak dotąd) najlepsze zawody w barwach ESPES Sparty. Aleksandra Stolarek znów wykazała się charyzmą i spokojem kapitana. Świetnie uzupełniały się rozgrywające Agata KorkiewiczPaulina Duda, jak również libero Natalia Zdrowińska Wiktoria Babecka. Nie mniej ważne były stale wspierające koleżanki rezerwowe: Marta Wisłocka, Zuzanna Jachowska, Anna Piechocka i Magdalena Kaźmierska. Brawo!

Równocześnie chcielibyśmy pogratulować „Trzynastce” Radom świetnej postawy w dwumeczu i awansu do pierwszej ligi. Świetna robota!

Kolejnym rywalem ESPES Sparty na drodze do finałów będzie UKS Esperanto. Mecze odbędą się w poniedziałek o 17.00 (Obozowa 60) i w piątek o 18.15 (Lindego 20)!

MUKS „Trzynastka” Radom 3:2 ESPES Sparta Warszawa (25:21, 25:23, 20:25, 28:30, 15:11)

ESPES Sparta Warszawa 3:1 MUKS „Trzynastka” Radom (22:25, 25:23, 25:21, 25:23)

Wynik dwumeczu: awans ESPES Sparty Warszawa (5:4)

Kolejny dobry turniej rozegrały – pomimo drobnych kłopotów zdrowotnych – młodziczki trener Martyny Lenkiewicz, które zdołały dziś wygrać z Iskrą Zielona (2:1), Krótką Mysiadło (2:0) i drugim składem z naszego klubu (2:0), wygrywając turniej V ligi. Brawo!

Na deser nadszedł czas, by rozegrać mecz 15. kolejki II ligi seniorek. Nasza ekipa pojechała do Nadarzyna, by zmierzyć się tam z tamtejszym GLKS-em. Trener Piotr Najmowicz desygnował do gry skład oparty na juniorkach – spośród seniorek na parkiecie pojawiły się Zuzanna Kucińska, Aleksandra Grzeszczak Oriana Miechowicz, nie były to jednak długie zmiany. Młodzież odpłaciła się trenerowi bardzo dobrą i skuteczną grą, pewnie wygrywając w trzech setach.

Z bardzo dobrej strony pokazały się dziś środkowe: Ewa KrzysztońKarolina Dąbrowska. Były one jednymi z liderek całej ekipy pod względem zdobytych punktów – bardzo skutecznie atakowały (obie na poziomie 63%), dokładając świetne zagrywki i świetny blok (tu brylowała zwłaszcza Dąbrowska). Kolejny dobry mecz rozegrała Izabela Matyszczak, która posyłała koleżankom szybkie i precyzyjne piłki, często „czyszcząc” przed nimi siatkę. Dwukrotnie skutecznie kiwała. Wyróżnić należy także Klaudię Jankowską, która – choć pełniła rolę „wchodzącej” – świetnie atakowała i posyłała w stronę rywalek bardzo trudne zagrywki. Liderką defensywy była Aleksandra Bator, przyjmująca w tym meczu na poziomie 82% pozytywu.Seriami punktowała zza linii 9. metra Dominika Kęsik. Naszym juniorkom należą się wielkie brawa – oto uniosły ciężar gry w drugiej lidze seniorek i pokazały się z bardzo dobrej strony!

GLKS Nadarzyn 0:3 ESPES Sparta Warszawa (18:25, 21:25, 17:25)

ESPES Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kozyra, Kęsik, Krzysztoń, Dąbrowska i Kucińska (libero) oraz Bator (libero), Grzeszczak, Miechowicz i Jankowska.

Czytaj dalej

IMG_1851Druga edycja Bielańskiego Turnieju Mikołajkowego za nami. Siatkarskie „trójki” z klas IV-VI szkół podstawowych stoczyły pasjonujący bój o puchary i splendor zwycięzców.

Ekipy zgłoszone do turnieju zostały losowo podzielone na trzy grupy – dwa najlepsze zespoły z każdej z nich awansowały do „grupy mistrzowskiej”, w której już nie na żarty walczyły o chwałę triumfatorów. Było pełno pozytywnych emocji i dodatkowych atrakcji  (m.in. konkurs wystawy do celu poprowadzony przez pierwszego trenera Sparty Piotra Najmowicza oraz konkurs zagrywek, który poprowadził Zygmunt Chajzer). Mecze sędziowane były przez zawodniczki z zespołów ESPES Sparty Warszawa występujące na co dzień na profesjonalnych parkietach. Gościem specjalnym turnieju była dwukrotna Mistrzyni Europy, jedna z najbardziej utytułowanych polskich siatkarek Dorota Świeniewicz, która wręczyła wszystkim (bez wyjątku!) zawodniczkom złote medale, a także puchary i słodkie upominki dla najlepszych. Na zakończenie zawodów jedna ze „Złotek” powiedziała zebranym: -Bardzo mnie cieszy, że zamiast spędzać mikołajkowe popołudnie przed ekranem komputera, telewizora lub tabletu zdecydowałyście się spędzić je „na sportowo”.

Na podium zawodów obok dwóch ekip złożonych z dziewcząt trenujących na co dzień w Sparcie stanęły świetnie przygotowane podopieczne trenera Wojciecha Idzikowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 321. Gratulujemy!

Ogromnym optymizmem napawa fakt, że z roku na rok na naszym turnieju przybywa również rodziców dopingujących swoje pociechy w siatkarskich zmaganiach. Trybuny żywo reagowały na najlepsze zagrania. Już teraz organizatorzy zapowiadają, iż druga edycja Bielańskiego Turnieju Mikołajkowego nie była ostatnią!

Imprezę współfinansował Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, a jej patronem honorowym był Zastępca Burmistrza Grzegorz Pietruczuk.

IMG_1836

Zdobywczynie trzech czołowych lokat z medalami, statuetkami i… słodką niespodzianką. Fot. M.Makowiecka

Czytaj dalej

Udany weekend młodziczek

27 października 2015 14:36 | Aktualności, Młodziczki

1Młodziczki Sparty w ostatnią niedzielę grały w kolejnych ligowych turniejach. Zarówno pierwszy, jak i drugi skład naszych młodych siatkarek uplasowały się na drugich lokatach swoich lig.

Występujące w IV lidze młodziczki prowadzone przez trener Martynę Lenkiewicz ograły LTS Legionovię Legionowo II w stosunku 2:0 (25:22, 25:24), poradziły sobie również z Wrzosem Międzyborów – także 2:0 (25:20, 25:21). W meczu o awans okazały się słabsze od MUKS Volley Płock, jednak w drugiej odsłonie zaprezentowały się z jak najlepszej strony (0:2 – 7:25. 23:25)

-Z turnieju na turniej widać poprawę oraz coraz lepsze zgranie – powiedziała trener Martyna Lenkiewicz - Niestety, nie ustrzegamy się prostych błędów. Na ostatnim turnieju mieliśmy aż pięć debiutantek na boisku szóstkowym. Mogły poczuć, jak wygląda „duża” siatkówka i wspierane nieco starszymi koleżankami poczuły boiskowe emocje. 

Dobrze poradziły sobie również dziewczęta ze Sparty II – podopieczne trenera Zbigniewa Szulca wygrały kolejno z Krótką Mysiadło (2:0 – 25:19, 25:23) i Trójką Kobyłka (25:12, 25:12), uległy jednak Olimpowi Mińsk Mazowiecki po pasjonującej walce w tie-breaku (1:2 – 25:21, 8:25, 15:17).

Czytaj dalej

fabekTrener reprezentacji Mazowsza (2001) Adam Beczek odsłonił karty przed nadchodzącym Turnieju Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się w Spale w dniach 14-16 października. Jedną z powołanych zawodniczek jest Paulina Fabek. Gratulujemy i życzymy sukcesu odniesionego wraz z kadrą naszego województwa!

Czytaj dalej

1Za nami wewnętrzny turniej młodziczek Sparty Warszawa. Poniżej zamieszczamy wyniki i krótką wypowiedź trener Martyny Lenkiewicz.

Sparta Warszawa I (Bielany) 2:0 Sparta Warszawa III (Nowy Dwór Maz.)

Sparta Warszawa I (Bielany) 1:1 Sparta Warszawa II (Nowy Dwór Maz.)

Sparta Warszawa II (NDM) 2:0 Sparta Warszawa III (NDM)

-Jestem zadowolona z postawy moich zawodniczek, które wróciły z ciężkiego obozu przygotowawczego i widać jeszcze po nich zmęczenie. Dodatkowo, po raz pierwszy na boisku „szóstkowym” prezentowały się w takim składzie. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale dziewczyny są bardzo ambitne, wierzę więc, że z treningu na trening będzie coraz lepiej - mówi trenerka grupy z Bielan.

Czytaj dalej

zakochajDruga edycja naszej rodzinnej imprezy już za nami! W turnieju par (zawodniczka z rocznika 2000 lub młodsza + rodzic) zwyciężyli Zuzia i Paweł Jachowscy, jednak bój o złoto musieli rozstrzygnąć dopiero w „złotym secie” rozgrywanym z Karoliną i Bartoszem Jankowskimi. Na trzecim stopniu podium uplasowali się Maja i Jacek Nowakowscy.

Na zakończenie rodzinnego święta siatkówki dziewczęta rozegrały jednego seta przeciwko rodzicom. Trzeba przyznać, że sztab szkoleniowy i działacze Sparty przecierali oczy ze zdumienia, gdyż partia ta stała na naprawdę wysokim poziomie i młode Spartanki zdołały wygrać ją dopiero po walce na przewagi (27:25).

Gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapowiadamy kolejne edycje naszej rodzinnej imprezy!

Projekt współfinansowany był przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa – dziękujemy!

Czytaj dalej

11188392_1049615545068300_4807233390113833115_nPierwszy turniej „Nadzieje Sparty” już za nami. 18 kwietnia minął pod znakiem świetnej, siatkarskiej zabawy, a serce wszystkich osób związanych ze Spartą rosło, gdy mogły popatrzeć na zmagania przeszło siedemdziesięciu najzdolniejszych młodych adeptek siatkówki szkolonych w naszym klubie.

Złoto w kategorii „młodszej”: Wiktoria Kordek, Klaudia Kordek i Julia Liszkiewicz (trener Zbigniew Szulc); MVP: Małgorzata Konecka

Złoto w kategorii „starszej”: Natalia Kordan, Marta Wisłocka, Natalia Zdrowińska (trener Martyna Lenkiewicz); MVP: Marta Wisłocka

Czytaj dalej

10860340_834321856606407_1493799995_oNajmłodsze grupy Sparty wreszcie z sukcesem! Podopieczne trener Moniki Makowieckiej (fot.) w składzie: Klaudia Zbrzeźniak, Magda Hanna, Ola Wróblewska, Maja Nowakowska i Zuzia Oprzała wygrały wszystkie meczu rozgrywanego dziś turnieju V ligi w kategorii czwórek i pewnie awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej w tej kategorii. Gratulujemy!!!

Czytaj dalej
Strona 1 z 612345...ostatnia »
  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016