nowe logoJuniorki ESPES Sparty Warszawa rozegrały w miniony weekend Finał Mazowsza. Apetyty były duże, bo zespół w ostatnich tygodniach prezentował się naprawdę dobrze. Spartanki obeszły się smakiem, a dublet powędrował na konto LTS Legionovii Legionowo.

Pierwsze spotkanie z MOS Wola Warszawa rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Wygrana w pierwszym secie do 13, pokazała jakim potencjałem dysponuje nasza drużyna. Każde dotknięcie piłki przez Monikę Kacprzak było zamieniane w punkt. Skutecznie na siatce grał duet naszych przyjmujących Julia Dąbrowska – Dominika Kozyra. Kolejne partie wygrane odpowiednio do 18 i 15 nie pozostawiły złudzeń kto tego dnia był lepszy.

W sobotę podejmowaliśmy drugi zespół Legionovii. Po pierwszym, bardzo zaciętym, ale wygranym secie 32-30 nasze zawodniczki nieco spuściły z tonu. Kolejne trzy sety wygrały legionowianki, sprawiając sporą niespodzionakę. Nie odbierając nic, świetnie grającym podopiecznym Dawida Michora, to my zagraliśmy bardzo słabo w każdym elemencie. W rundzie zasadniczej potrafiliśmy wygrać z tą drużyną 3-1 i 3-0, ale w najważniejszym pojedynku to młode zawodniczki LTS-u pokazały dojrzałą siatkówkę.

Na deser rozegraliśmy mecz z aktualnym Mistrzem Polski – LTS Legionovią Legionowo I. Wzmocniony trzema zawodniczkami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, to murowany kandydat do medalu także w tym roku. O pierwszym secie chcemy jak naszybciej zapomnieć (13-25), ale od połowy drugiej partii graliśmy już wyrównane spotkanie. W trzecim secie roztrwoniliśmy znaczącą przewagę (16-11) na skutek własnych błędów. Niemniej ostatnia partia pokazała, że stać nas na wyrównaną walkę z najmocniejszymi w kraju.

- Najbardziej szkoda nam drugiego meczu. Myślę, że wyszliśmy na to spotkanie zbyt pewni siebie i nieco zlekceważyliśmy przeciwnika. Daliśmy rozkręcić się rywalowi, który był w naszym zasięgu. Jest to wielka lekcja dla nas wszystkich i jeśli myślimy na poważnie o awansie do dalszych etapów Mistrzostw Polski, nie możemy pozwalać sobie na taką postawę. Gratulacje dla całego klubu z Legionowa. Mam nadzieję, że zarówno my, Legionovia, MOS i drużyna z Płocka dobrze zaprezentują się w rozgrywkach ogólnopolskich. Trzymam za wszystkich kciuki.- powiedział trener Sparty Warszawa, Robert Strzałkowski.

Klasyfikacja medalowa:

1. LTS Legionovia Legionowo I
2. LTS Legionovia Legionowo II
3. ESPES Sparta Warszawa
4. MOS Wola Warszawa I

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016