ostrowiecW miniony weekend siatkarska młodzież ze Sparty Warszawa rozgrywały swoje mecze w Ostrowiec Cup. Po drugiej stronie siatki stanęły pierwszoligowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Joker Mekro Świecie oraz SMS Szczyrk. MVP naszej drużyny została kapitan – Kamila Zakrzewska.

- Turniej w Ostrowcu był dla nas dużym wyzwaniem. Mecze z najlepszymi klubami z 1 ligi wymagały od nas sporego zaangażowania i skupienia. Dzięki możliwości uczestniczenia w turnieju wiele się nauczyłyśmy i zyskałyśmy cenne doświadczenie, które będzie przydatne w przyszłych rozgrywkach. Uważam, że jako drużyna pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony. – powiedziała przyjmująca Sparty.

Otwierające turniej spotkanie ze Świeciem było debiutem dla naszych siatkarek w konfrontacji z pierwszoligowym przeciwnikiem. Rywala przedstawiać nie trzeba, ponieważ to zeszłoroczny Mistrz I Ligi Kobiet, który w swoich szeregach posiada kilka siatkarek z przeszłością esktraklasową. Tuż przed przyjazdem do Ostrowca, Joker wygrał gładko sparing z PTPS Piłą co tylko pokazuje możliwości tego zespołu. Ku sporemu zaskoczeniu wszystkich kibiców (i prawdopodobnie naszych przeciwniczek) spartanki toczyły bardzo wyrównane spotkanie. Pierwszy set przegraliśmy do 23. Kolejne partie toczyły się pod dyktando faworyta pierwszej ligi, ale wyniki do 15 i 16 nie odzwierciedlają bardzo dobrej postawy naszych dziewczyn na boisku. – Sparta dzielnie walczyła – podkreśla Marcin Wojtowicz, trener Świecia. – Warszawianki grały dobrze. My nie wystrzegaliśmy się błędów, ale kontrolowaliśmy przebieg gry. Przygotowujemy się do dwóch różnych lig i nie wynik, a to jak się zachowujemy na boisku ma znaczenie. Sparta zaprezentowała się bardzo solidnie. Może to być trudny przeciwnik dla każdej drużyny.

Joker Mekro Świecie – ESPES Sparta Warszawa 3:0 ( 23, 15, 16)

W niedzielę na „dzień dobry” skrzyżowaliśmy rękawice ze spadkowiczem z Ligi Siatkówki Kobiet i gospodyniami zawodów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zespół z województwa świętokrzyskiego przeszedł spore zmiany kadrowe, ale i tak na papierze wydaje się bardzo mocny. W meczu z nami zagrała m.in. Erica Salanciova etatowa reprezentantka Słowacji,  Olga Pauliukouskaya podstawowa libero reprezentacji Białorusi na ostatnich Mistrzostwach Europy,  czy była spartanka Monika Kacprzak – poprzednio PTPS Piła.

Od pierwszych piłek mecz toczył się punkt za punkt. Pierwszą partię wygraliśmy 25-23, świetnie zagrywając i blokując. Podrażnione zawodniczki KSZO z animuszem rozpoczęły drugiego seta i wygrały pewnie do 17. Szkoda trzeciej odsłony, gdzie mimo piłek setowych w górze, oddaliśmy zwycięstwo doświadczonym rywalkom. Ostatecznie przegraliśmy 1-3, ale zebraliśmy sporo pochwał zarówno od kibiców, przeciwniczek jak i trenerów pozostałych drużyn.

KSZO Ostrowiec Świętorzyski – ESPES Sparta Warszawa 3-1 ( -23, 17, 24, 15)

Niespełna półtorej godziny po zakończeniu pojedynku z Ostrowcem, ponownie stawiliśmy się na parkiecie. Naszym przeciwnikiem była Reprezentacja Polski Juniorek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Mimo zmęczenia poprzednim pojedynkiem i pełnymi żołądkami po obiedzie, potrafiliśmy utrzymywać niezły poziom swojego grania. Mimo swoich szans, w ważnym momentach wkradał się w nasze poczynania chaos. Siatkarki ze Szczyrku, które zdecydowanie dominowały nad nami warunkami fizycznymi nie wypuściły z rąk naszych „prezentów” i wygrały z nami w trzech setach. Najbliżej sprawienia niespodzianki byliśmy w secie drugim, ale w samej końcówce wypuściliśmy wygraną z rąk.

ESPES Sparta Warszawa – SMS PZPS Szczyrk 0-3 ( 19, 23, 19)

Cały turniej można podsumować wyłącznie na plus. Jechaliśmy do Ostrowca jako „brzydkie kaczątko”, które ma się uczyć gry od dużo wyżej notowanych przeciwników. Jednak wielokrotnie nasze dziewczyny udowadniały, że stać nas na bardzo solidną siatkówkę. Przeciwniczki musiały się mocno napracować, żeby dobywać kolejne punkty. Takie doświadczenie wyjdzie w najbliższej przyszłości, jesteśmy tego pewni. W zawodach musieliśmy radzić sobie bez naszej atakującej – Natalii Dąbrowskiej, która odpoczywa po kontuzji. Dziękujemy naszym przeciwnikom za wysoko postawioną poprzeczkę oraz organizatorom za gościnę. To była świetna nauka. Do zobaczenia na parkietach!

 

Sparta Warszawa: Zakrzewska, Wełna, Kaczmarczyk, Dąbrowska K., Lipka, Dabrowska J., Kowalczyk, Pękała, Bochenek, Staniszewska, Kuczyńska, Smoleńska

Foto: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

 

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016