zdjecie Dosia

Po trzech latach spędzonych w Sparcie Warszawa, Dominika Kozyra przenosi się do najwyższej klasy rozgrywkowej. W przyszłym sezonie naszą byłą już zawodniczkę zobaczymy w jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów – BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

Dominika trafiła do nas z Tomaszowa Lubelskiego w wieku niespełna szesnastu lat. Pod okiem naszych trenerów harmonijnie się rozwijała i z roku na rok podnosiła swoje umiejętności. Jednak to ostatni sezon, w którym była także kapitanem drużyny, pokazał w pełni umiejętności naszej młodej przyjmującej. Poprosiliśmy „Dosię” o kilka słów.

- Po trzech latach spędzonych w Sparcie Warszawa przenosisz się do ekstraklasy. Spodziewałaś się takiego scenariusza?

Nie spodziewałam się tego, że uda mi się zajść tak daleko w tak krótkim czasie. Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę. Przez ostanie trzy lata w Sparcie starałam nauczyć się jak najwięcej i między innymi dzięki moim trenerom udało mi się osiągnąć wymarzony cel.

- Twój nowy klub – BKS Profi Credit Bielsko Biała – to wielokrotny mistrz Polski. Jakie masz wobec siebie oczekiwania w siódmym zespole Ligi Siatkówki Kobiet?

W nowej drużynie będę miała obok siebie bardziej doświadczone zawodniczki więc czeka na mnie ciężka praca. Na początku chce pokazać się z jak najlepszej strony i mimo młodego wieku chcę powalczyć o swoje szanse na boisku. Moim celem jest dalszy rozwój i oczywiście jak najwyższe miejsce w lidze na zakończenie sezonu.

- Jesteś kolejną siatkarką Sparty, która po zakończeniu rozgrywek młodzieżowych znalazła uznanie w oczach szkoleniowców z renomowanych klubów? W czym według Ciebie tkwi „magia” Sparty Warszawa?

Sparta Warszawa jest świetnym klubem młodzieżowy, który pozwala rozwijać umiejętności i zbierać doświadczenie pod okiem najlepszych szkoleniowców. Dużo zawdzięczam temu klubowi i jestem dumna, że mogłam być jego częścią.

Dziękujemy Dominice za wspaniałe trzy lata i trzymamy kciuki w dalszej karierze.

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016