zdjecie DosiaSiatkarki warszawskiej Sparty idą jak burza po kolejne punkty w rozgrywkach juniorek. Ostatnie spotkanie z MOS Wola Warszawa I wygrały gładko 3:0. O komentarz po zwycięstwie za cenne trzy punkty poprosiliśmy kapitan i przyjmującą Sparty Warszawa, Dominikę Kozyrę.

W ostatnim meczu z MOS Wola Warszawa nie dałyście rywalkom żadnych szans, wygrywając gładko 3:0. Jak podsumujesz to spotkanie?

Dominika Kozyra: - Ostatnie spotkanie z MOS Wola Warszawa podsumowuje jako jedenz lepszych meczów, jakie rozegrałyśmy w tym sezonie. Wiedziałyśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie, dlatego nastawiłyśmy się bojowo i grałyśmy do końca. Dzięki tej postawie udało nam się zapisać trzy punkty na nasze konto.

Drugi set był popisem waszych umiejętności w zagrywce, udało się bowiem zdobyć kilka punktów „asem” serwisowym. Czy to wasza główna broń?

- To jest jedna z naszych głównych broni. Ciężko pracujemy nad tym elementem, co daje coraz lepsze rezultaty. Od zagrywki rozpoczyna się cała gra, dlatego wprowadzamy piłkę tak, żeby jak najbardziej utrudnić akcję przeciwnikowi. Cały czas pracujemy nad lepszą i skuteczniejszą zagrywką niż do tej pory, ponieważ przed nami jeszcze sporo ciężkich spotkań i chcemy jak najbardziej dominować w tym elemencie.

W lidze juniorek zajmujecie na dzień dzisiejszy pierwsze miejsce w tabeli. Nieco inaczej wygląda sytuacja w II lidze. Czego twoim zdaniem brakuje drużynie by podjąć walkę o punkty z zawodniczkami z II ligi?

- Moim zdaniem brakuje nam pewności siebie na boisku, kiedy po przeciwnej stronie są dziewczyny
o wiele bardziej doświadczone. Stać nas na to, aby pokazać grę na jak najwyższym poziomie, dlatego pracujemy nad tym cały czas i chcemy tę barierę przełamać już w najbliższym meczu II ligi z LTS Legionovia.

Z rozgrywek juniorskich wycofała się drużyna UKS Ósemka Siedlce, co dało wam nie tylko „gratisowe” trzy punkty, ale i chwilę odpoczynku od siatkarskiej rywalizacji…

- Tak to prawda, ale w najbliższy weekend mamy dwa spotkania, które są dla nas bardzo ważne, przez co nie zwalniamy tempa pracy na treningach. Mamy jeszcze parę elementów nad którymi musimy popracować. Chcemy zlikwidować niepotrzebne błędy podczas meczów, które się niestety powtarzają oraz utrzymać jak najlepszą formę przed tymi spotkaniami.

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016