nowe logoBrzmi to mało prawdopodobnie, ale jednak może być całkiem realne. Dorota Świeniewicz, która ostatnio zajęła się szkoleniem młodych siatkarek w stolicy być może wzmocni drugoligowy zespół Sparty Warszawa w meczach o utrzymanie z Łaskovią Łask. Była reprezentantka Polski została zarejestrowana przez stołeczny zespół w styczniu i niewykluczone, że znów zobaczymy ją na boisku.

Dorota Świeniewicz to jedna z legend polskiej siatkówki żeńskiej, a jej nazwisko nierozerwalnie wiąże się z sukcesami reprezentacji Polski na początku XXI wieku. Wychowanka Polonii Świdnica, w swej bogatej karierze klubowej grała w BKS-ie Bielsko-Biała, włoskiej Perugii i Tena Santeramo, hiszpańskiej Mallorce, a sportową karierę zakończyła sześć lat temu w barwach Atomu Trefla Sopot. Ma na koncie sześć medali mistrzostw Polski, w tym dwa złote (ostatni w 2010 roku), dwa mistrzostwa Włoch, trzy razy sięgała po Puchar Włoch, wicemistrzostwo Hiszpanii. W europejskich pucharach zdobyła złoty i srebrny medal Ligi Mistrzyń, Puchar Zdobywców Pucharów i Puchar CEV. Jest dwukrotną mistrzynią Europy z 2003 i 2005 roku.

Od jakiegoś czasu Dorota Świeniewicz zajmuje się szkoleniem młodzieży, współpracują z warszawską Spartą. W rozgrywkach seniorskich klub ten gra w II lidze kobiet w oparciu o juniorki, które zajęły 9. miejsce po rundzie zasadniczej. Obecnie przed podopiecznymi trenera Roberta Strzałkowskiego rywalizacja o utrzymanie w lidze z Łaskovią Łask, która toczyć się będzie do trzech wygranych meczów. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Warszawie, pierwszy już w najbliższą sobotę.

Okazało się, że 46-letnia Dorota Świeniewicz „na wszelki wypadek” została zgłoszona do rozgrywek przez działaczy Sparty jeszcze przed zamknięciem okna transferowego. Według informacji, jakie pozyskała Strefa Siatkówki jej występ w ostatnich meczach sezonu w barwach Sparty nie jest wykluczony. Jak zapewnia trener Strzałkowski, dobrze jest mieć w zespole tak doświadczoną zawodniczkę, która w pewnych momentach będzie mogła pomóc swoim młodszym koleżankom, być może i wychowankom, nie tylko jako trener, ale również na boisku.

źródło: siatka.org

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016