Dziesiąte zwycięstwo w II Lidze Kobiet

W siedemnastej kolejce spotkań II Ligi Kobiet nasz zespół udał się do Białej Podlaskiej. Od początku sezonu celem głównym było spokojne utrzymanie się w lidze i walka o środek tabeli. Założenie zostało zrealizowane już na pięć kolejek przed końcem rozgrywek.

Początek meczu był wyrównany do stanu 10-10. Systematycznie jednak powiększaliśmy przewagę nad rywalkami i trener gospodyń zmuszony był wziąć czas przy naszym prowadzeniu 11-15. Niewiele, jak się okazało to pomogło. Dobrze graliśmy na siatce i w przyjęciu. Seta miękkim, technicznym zagraniem zakończyła Marcelina Karpińska (20-25).

Drugą odsłonę zaczęliśmy nieco niemrawo. Dwa błędy w przyjęciu i nieporozumienie w obronie spowodowało, że to gospodynie wyszły na prowadzenie 11-8. Sparta wróciła szybko do swojej dobrej gry. Przytrzymaliśmy przeciwnika zagrywką oraz blokiem i pewnie wygraliśmy 20-25.

Najbardziej emocjonujący był trzeci set. Wyrównana gra trwała niemal do samego końca (22-22). W samej końcówce akademiczki z Białej Podlaskiej zmarnowały świetną okazję do wyjścia na prowadzenie i dotknęły siatki na piłce przechodzącej. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego nie wypuściły już szansy z rąk. Najpierw piłka po zagrywce Natalii Dąbrowskiej nie wróciła już na naszą stronę, a chwilę później piłkę meczową zakończyliśmy blokiem duetu Kinga Kowalczyk – Emilia Kaczmarzyk. Ostatecznie wygraliśmy 3-0 (-20, -20, -23).

Sparta Warszawa: Kowalczyk, Karpińska, Dąbrowska, Rozwadowska, Szewczyk, Kaczmarzyk, Feliksiak (libero), Kruszewska (libero), Górzyńska, Kamińska, Woźny, Kaczmarczyk, Świątczak, Kuczyńska.

Współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu Sportowa Warszawa.