12823350_970333386381249_1692384866336885586_oSpartanki przegrały z Atomem Treflem Malbork w meczu  o awans do finałów Mistrzostw Polski Juniorek i po pięknej walce odpadły z walki o medale. Niemniej, chwała pokonanym.

Spotkanie o wyjście z grupy półfinałowej było niesłychanie zacięte, zmierzyło się w nim dwóch równorzędnych rywali. Dwukrotnie Atom Trefl Malbork wychodził na prowadzenie, lecz również dwa razy ekipa trenera Piotra Najmowicza odrabiała swoje straty. W zaciętym tie-breku długo żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie przewagi, lecz w końcówce inicjatywę przejął Malbork, który wykorzystał szansę i wygrał do 11.

Sparta jak równy z równym walczyła z Mistrzyniami i Wicemistrzyniami Polski i chyba żaden sympatyk młodzieżowej siatkówki w Polsce nie wątpi, iż o braku Spartanek w finałach zadecydował… Pech podczas losowania. W jednej grupie spotkały się trzy z czołowych pięciu-sześciu zespołów w kraju. Jeden z nich musiał odpaść: padło na ESPES Spartę.

Dziękujemy juniorkom za wspaniały sezon. Szczególne słowa uznania kierujemy do dziewczyn z rocznika 1998 – dałyście z siebie wszystko i mamy nadzieję, że żadna z Was nie żałuje, że to razem z nami walczyła o najwyższe cele. Dziś seniorkami stają się: Iza Matyszczak, Dominika Kęsik, Ola Bator, Marta Krajewska, Paulina Niedźwiecka, Karo Dąbrowska, Zuzia Florczak, Kamila Dyduła, Klaudia Jankowska. Przed Wami wspaniałe siatkarskie kariery, dziewczyny.

TUTAJ możecie obejrzeć galerię zdjęć z meczu.

ESPES Sparta Warszawa – Atom Trefl Malbork, 2:3 (19:25, 25:19, 18:25, 26:24, 11:15)

Atom Trefl: Michalewicz, Fedusio, Łukasik, Balewicz, D. Dąbrowska, Sikora, Żurawska (libero) oraz Matejko, Krupa i Grzmocińska

ESPES Sparta: Krajewska, Dyduła, Niedźwiecka, Kęsik, K. Dąbrowska, Kacprzak, Bator (libero) oraz Matyszczak, J. Dąbrowska, Kozyra i Czeladko.

Wyniki turnieju półfinałowego:

 1. LTS Legionovia – MVP: Aleksandra Omelaniuk – 6 pkt – awans do finałów
 2. ATOM Trefl Malbork – MVP: Martyna Łukasik – 5 pkt – awans do finałów
 3. ESPES Sparta Warszawa – MVP: Izabela Matyszczak – 4 pkt
 4. TPS Lublin – MVP: Aleksandra Lipska – 3 pkt

 • Relacja TV

 • Nabór do sekcji siatkówki

  Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
 • Dołącz do nas na Facebooku

 • Patronat medialny


 • Partnerzy

  Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016