Gramy z Mistrzem Polski

24 października 2017 10:29 | Aktualności

nowe logoDziś dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku w lidze juniorek. ESPES Sparta Warszawa podejmie na własnym boisku aktualne mistrzynie Polski z Legionowa. Drużyny dzielą zaledwie dwa punkty w tabeli. Tylko zwycięstwo za trzy punkty pozwoli spartankom przeskoczyć „Lalki” na koniec pierwszej rundy zmagań.

Obie drużyny idą jak burza w młodzieżowych rozgrywkach. Po chwilowej zadyszce i przegranej ponad tydzień temu z MOS Wola 2-3, nasze dziewczyny odniosły przekonujące zwycięstwo z Legionovią II na ich terenie. Za nami także udany pojedynek w ramach drugiej ligi, gdzie pewnie wygraliśmy bez straty seta z Węgrowem.

Podopieczne trenera Wojciecha Lalka zdobyły trzy złote medale Mistrzostw Polski w ostatnich…trzech latach. Legionowski młodzieżowy hegemon dobrze spisuje się również w tym sezonie. Zaledwie dwa stracone sety w sześciu pojedynkach niewątpliwie dobrze świadczą o naszym najbliższym przeciwniku. I choć w ostatniej kolejce II ligi legionowianki przegrały w tie-breaku z Krótką Mysiadło, to mimo wszystko są one stawiane w roli faworyta w pojedynku z nami.

O kilka słów przed meczem poprosiliśmy naszą przyjmującą, a jednocześnie byłą legionowiankę – Marcelinę Karpińską. - Legionovia Legionowo to jeden z najlepszych klubów w mazowieckiej lidze. Zespół ten dysponuje zawodniczkami z mniejszym lub większym doświadczeniem boiskowym. Na pewno ich atutem jest waleczność i zaangażowanie w obronie, ale nasza drużyna ma potencjał i siłę w ataku. Jestem więc pewna, że mecz będzie pełen emocji i walki o każdą piłkę.

CRS Bielany, ul. Lindego 20 (metro Wawrzyszew), godz.16.00

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016