II Liga Kobiet: Zwycięstwo i porażka w Derbach Stolicy

Siatkarki ESPES Sparty Warszawa grające w II Lidze Kobiet grały w miniony weekend dwa derbowe pojedynki.

W sobotnim meczu z AZS LSW Warszawa lepsze okazały się siatkarki z Bielan, które wygrały na wyjeździe 3-1. Bardzo dobrze zaprezentowała się Marcelina Karpińska, która raz za razem zdobywała punkty z lewej strony siatki.

Dzień później nadrabialiśmy zaległości związane z kwarantanna naszych dziewczyn. Pojedynek z liderem zaczął się dla nas bardzo dobrze bo od zwycięstwa 25-15. Graliśmy w zasadzie bezbłędnie i bardzo efektownie. Podrażnione akademiczki wróciły jednak do gry. Przegrane dwa kolejne sety postawiły nasz zespół pod ścianą. W decydującej dla nas partii czwartej mieliśmy swoje szanse nawet na zwycięstwo. Niestety dwa przestoje w środkowej fazie seta i niewykorzystane szanse na siatce zemściły się. Ostatecznie przegraliśmy do 21 i cały mecz 1-3.

Meczem z AZS AWF Warszawa zakończyliśmy pierwszą część rundy zasadniczej. Zajmujemy świetne drugie miejsce z siedmioma zwycięstwami na koncie. Teraz chwila przerwy i czekamy na rewanże.

Współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu Sportowa Warszawa.