siedlce

W 16 kolejce drugiej ligi nasz zespół musiał uznać wyższość klubu z Łasku. Przegrana 1-3 na własnym obiekcie była dość nieoczekiwana, ponieważ Łaskovia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

W mecz nasze młode spartanki weszły dobrą zagrywką Adriany Wełny, która wyprowadziła nas na trzypunktowe prowadzenie (4-1). Akcje po naszej stronie wyglądały bardzo dobrze. Świetnie funkcjonował nasz atak, szczególnie Julii Dąbrowskiej. Wygraliśmy pewnie 25-18, ale były to „miłe złego początki”.

Do połowy drugiej partii utrzymywaliśmy prowadzenie (15-10), ale od tego momentu zaczęło coś się psuć. Mnożące się błędy w ataku i zagrywce, która była do tej pory nasza mocną stroną nie pozwoliły nam utrzymać wypracowanej przewagi. Mimo sporej szansy, wypuściliśmy zwycięstwo w końcówce przegrywając 22-25.

O trzecim secie lepiej jak najszybciej zapomnieć. Niestety kontynuowaliśmy słabą grę w zagrywce i ataku. Masa niewymuszonych błędów nakręcała dobrze dysponowane tego dnia łaskowianki. Przegrana 19-25 to najniższy wymiar kary w tym secie.

Ostatnią jak się okazało odsłonę lepiej zaczęły przyjezdne. O pierwszy czas trener spartanek poprosił już na początku, bo przy stanie 0-4. Z piłki na piłkę stołeczne zaczęły się rozkręcać i w końcówce uzyskały nawet prowadzenie 20-19. Przy stanie 21-21 sędzia podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, odgwizdując nam w przyjęciu piłkę niesioną. Zdenerwowane zaistniałą sytuacją spartanki przegrały trzy kolejne akcje i tym samym cały mecz 1-3.

Trzeba przyznać, że drużyna Łaskovii zagrała bardzo solidny mecz w pełni wykorzystując naszą słabszą postawę w drugiej części sezonu. Niemniej głównym problemem była nasza gra i błędy, a nie dyspozycja przeciwnika. Małym usprawiedliwieniem jest brak dotychczas podstawowej zawodniczki – Kamili Zakrzewskiej, która ostatnie dni spędziła w szpitalu. Teraz zespół przygotowuje się do ważnych spotkań z AZS AWF Warszawa, Nowym Dworem i Legionovią. Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej zajmujemy szósta lokatę z zaledwie trzema punktami przewagi nad miejscem barażowym. Walczymy dalej.