II LK: Gramy w play-off!

5 lutego 2019 11:17 | Aktualności

Siatkarki ESPES Sparty Warszawa po nerwowej końcówce rundy zasadniczej zapewniły sobie grę w fazie play-off. Tym samym mamy pewne utrzymanie na szczeblu centralnym! Dla naszej młodej ekipy jest to dobry wynik.

Przed meczem w Legionowie w ostatniej kolejce drugiej ligi, aż trzy zespoły miały identyczny bilans punktowy – Sparta, Mysiadło i Legionovia. Mimo porażki w trzech setach z Mistrzem Polski Juniorek zagwarantowaliśmy sobie ósme miejsce w lidze.

Mecz zaczęliśmy z wysokiego „C”. Dobre ataki Julii Siuty i Marceliny Karpińskiej pozwoliły nam wyjść na prowadzenie 9-6. Dobra gra nie trwała jednak długo. Świetnie dysponowane tego dnia siatkarki LTSu, grały dobrze przede wszystkim w polu serwisowym. Maria Woźniak, która ma za sobą już kilka wejść na boiskach ekstraklasy „poczęstowała” nas trzema asami serwisowymi i nasza gra nieco się posypała. Odrzucone od siatki spartanki nie miały zbyt dużo atutów na siatce. Do tego doszła nasza słabsza postawa w polu zagrywki. Premierową odsłonę przegraliśmy 20-25.

W kolejnych akcjach obraz gry niewiele się zmienił. Sprawdziło się siatkarskie przysłowie – „kto zagrywa, ten wygrywa”. Trzeba oddać jednak rywalowi, że zrobił mniej błędów i zagrał na większym ryzyku, co w ostatecznym rozrachunku dało im pewne zwycięstwo.

Po świetnej pierwszej rundzie i wysokim, czwartym miejscu dopadł nas lekki dołek w rundzie rewanżowej. „Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a kilka naprawdę dobrych spotkań naszych dziewczyn pozwalały nam sądzić, że w końcowy rezultat będzie nieco lepszy. Często wychodził nasz brak doświadczenia, a wiele setów przegrywaliśmy wyłącznie na własne życzenie. Ostatecznie cel, jakim było uniknięcie baraży, został zapewniony i to jest najważniejsze. Teraz czekają nas pojedynki z liderem tabeli i jednym z głównych faworytów do awansu na zaplecze ekstraklasy – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

45887880_1931220583625853_6985049401047646208_o

 

 

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016