II LK: Kolejny tiebreak dla Sparty Warszawa

Trzeci mecz i drugie zwycięstwo w II Lidze Kobiet. Po grubo ponad dwugodzinnej rywalizacji to Sparta Warszawa wygrała w horrorze 3-2 (28-30, 25-16, 23-25, 16-14).

Już pierwszy set zwiastował wyrównany pojedynek. Początkowe problemy z przyjęciem Warszawianek skrzętnie wykorzystywały przyjezdne. Dopiero od stanu po 20 mecz uległ zdecydowanemu wyrównaniu, ale więcej „chłodnej głowy” zachowały w końcówce siatkarki Krótkiej wygrywąjac 30 do 28.

Druga partia to popis gry siatkarek z Bielan. Mankamenty z poprzedniej partii tym razem były mocną stroną ekipy Roberta Strzałkowskiego. Pewnie w przyjęciu grała Julia Sanecka i Maja Kaczmarczyk. Set był cały czas pod kontrolą Sparty, a po 4 kapitalnych serwisach Natalii Dąbrowskiej było już wiadomo, że zwycięstwo trafi na konto gospodyń (25-16).

Kolejna partia przypominała nieco pierwszą. Wyrównana rywalizacja trwała do stanu po 20. Po ataku Marceliny Karpińskiej stołeczne wyszły na prowadzenie 22-20, ale był to niestety ostatni pozytywny akcent naszej gry w tej fazie meczu. Krótka dobrze wykorzystała niefrasobliwość młodych siatkarek z Warszawy i ostatecznie wygrała w 25-23.

Zmiana stron i kolejna zmiana postawy stołecznych. Świetnie w bloku radził sobie duet Małgorzata KuczyńskaBeata Szewczyk. Ponownie zagrywka Natalii Dąbrowskiej pozwoliła odskoczyć Sparcie na kilka oczek (16-9). Grając dobrą siatkówkę wygraliśmy do 18.

W tiebreaku obie drużyny szły „łeb w łeb”. Przy stanie 2-0 dla Spartanek trenerka Mysiadła – Michalina Tokarska wzięła przerwę na żądanie. Pomogło to zawodniczkom Krótkiej, które doprowadziły do wyrównania 6-6. Po zmianie stron przewagę zyskały siatkarki spod Warszawy i gdy wydawało się, że kwestia wyniku jest rozstrzygnięta (11-14) do głosu ponownie doszedł charakter Sparty. Świetna zmiana Martyny Rozwadowskiej, która wprowadziła sporo spokoju w grze defensywnej i dobra gra na siatce pozwoliły na zdobycie aż pięciu punktów z rzędu! Skrzydłowe Krótkiej nie wytrzymały presji i dwóch ostatnich akcjach nieznacznie wyrzucały piłki w aut po swoich atakach. Sparta po pięknej pogoni wróciła do gry i ostatecznie wygrała 16-14, zdobywając tym samym bardzo cenne dwa oczka do ligowej tabeli.

Z dwoma zwycięstwami zajmujemy bardzo dobre, czwarte miejsce w rozgrywkach seniorek. W sobotę wyjazdowy, derbowy mecz z Wojskowymi.

ESPES Sparta Warszawa – Krótka Mysiadło 3-2 (-28, 16, – 23, 18, 14)

SPARTA: Kowalczyk, Dąbrowska, Karpińska, Kaczmarczyk, Szewczyk, Kuczyńska, Sanecka (libero) oraz Świątczak, Kamińska, Rozwadowska, Kołakowska, Woźny, Górzyńska, Kruszewska (libero).

Współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu Sportowa Warszawa. Współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy w ramach projektu Sportowa Warszawa.