II LK: Kolejne 3-2 dla Sparty!

18 października 2018 12:10 | Aktualności

nowe logo

Sparta Warszawa zanotowała czwarte zwycięstwo w II lidze. Tym razem stołeczne pokonały w wyjazdowym meczu Nike Węgrów 3-2. Dzięki zainkasowaniu dwóch punktów zanotowaliśmy awans na drugie miejsce w tabeli. 

Mecz rozpoczął się lepiej dla gospodyń środowego spotkania (6-4, 9-6), chociaż jakość gry na siatce po stronie Sparty. Bardzo dobrze zaczęła dzielić piłki nasza młodziutka rozgrywająca Adriana Wełna, a ataki Zuzanny Hausman i Aleksandry Gęsiny ze środka siatki pozwoliły zniwelować przewagę Nike (14-15). Spora liczba błędów w zagrywce nie pozwoliła spartankom na powiększenie przewagi, ale w końcówce znowu dobrze zagraliśmy blokiem. Mimo nierównej gry z naszej strony wygraliśmy pewnie 25-21.

Do stanu 12-12 w drugim secie gra toczyła się punkt za punkt. Zdeterminowane siatkarki z Węgrowa podejmowały spore ryzyko na zagrywce i w ataku, co przynosiło im wymierne efekty w postaci punktów. Warszawianki ustabilizowały grę, a ważne ataki kończyły nasze skrzydłowe. Pewnie na siatce radziła sobie siedemnastoletnia Kamila Zakrzewska. Seta zakończyła pewnym uderzeniem nasza kapitan – Zuzanna Jachowska.

O secie trzecim i czwartym można napisać, że się odbyły. Zmiana rozgrywającej w zespole Węgrowa uskrzydliła gości. Masa błędów na zagrywce i w ataku nie pozwoliła nam konkurować z Nike, które ewidentnie złapało „drugi oddech”. Najjaśniejszymi postaciami w naszej drużynie były w tym fragmencie Marcelina Karpińska i Wiktoria Babecka, które zanotowała kolejny dobry występ. Jednak było to zdecydowanie za mało. Na liderkę gospodyń wyrosła Izabela Panufnik, która raz po raz kończyła ataki. Wtórowała jej Małgorzata Zaciek, której ekstraklasowe doświadczenie wychodziło na trudnych piłkach. Przegraliśmy te partie zasłużenie do 22 i 19.

Zespół Sparty pokazał jeszcze raz, że wyjazdowe mecze są w tym sezonie ich domeną. Tie-breaka rozpoczęliśmy jednak fatalnie. Co prawda oba zespoły szły łeb w łeb, ale do zmiany stron (8-7 dla Nike) zespół z Węgrowa zdobył sam tylko jeden (!) punkt. Aż sześć popsutych zagrywek nie wróżyło niczego dobrego. Po zmianie boisk nasza gra była nieco lepsza, ale to miejscowe były w natarciu (12-10). Gdy chwilę później Nike zdobyło trzynasty punkt, upragnione zwycięstwo oddaliło się. Od czego ma się jednak kapitana? Najpierw Jachowska pewnie zdobyła punkt atakiem z prawego skrzydła, ale „zabawa” zaczęła się gdy stanęła w polu serwisowym. Przy jej zagrywce Sparta zanotowała świetne dwa bloki. Mimo ratowania wyniku i dwóch czasach (13-13, 13-14) dla gospodyń nasza atakująca nie zatrzymywała się. Wzięła odpowiedzialność na własne barki i asem serwisowym rozstrzygnęła wynik spotkania zostając bezdyskusyjnie bohaterką tego meczu.

NIKE WĘGRÓWESPES SPARTA WARSZAWA 2-3 (21, 20, -22, -19, 13)

SPARTA: Wełna, Jachowska, Karpińska, Zakrzewska, Gęsina, Hausman, Babecka (libero) oraz Wiśniewska, Dąbrowska, Staniszewska, Słomińska, Siuta.

 

Współfinansowane w ramach projektu “Sportowa Warszawa” ze środków m.st. Warszawy

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016