II LK: Porażka z liderem

28 stycznia 2019 15:01 | Aktualności

W minioną sobotę na halę przy ul.Lindego 20 zawitał lider rozgrywek II Ligi Kobiet – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Mimo ambitnej postawy siatkarek ESPES Sparty Warszawa pojedynek zakończył się zwycięstwem gości w trzech setach.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dobre ataki Kamili Zakrzewskiej pozwoliły nam prowadzić wyrównaną walkę do stanu 8-7. Chwila dekoncentracji i dobra zagrywka przyjezdnych pozwoliła im odskoczyć na cztery punkty (10-14). Mimo wyrównanej walki i gry punkt za punkt nie udało nam się odrobić strat, a dwa punktowe bloki w końcówce dały zwycięstwo podopiecznym Bartosza Kujawskiego 19-25.

Mimo niezłej postawy, początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do nowodworzanek (2-8). Problemy w przyjęciu i dobra gra blok-obrona NOSiRu budowały bezpieczną przewagę gości. Przegraliśmy zasłużenie 15-25, nie mając zbyt dużo do powiedzenia.

Najbardziej wyrównana była ostatnia jak się okazało partia. Nieomylna do tej pory Iza Zackiewicz popełniła dwa błędy w ataku. Bardzo dobrze zagraliśmy blokiem, zdobywając w tym secie aż pięć punktów w tym elemencie. W końcówce mieliśmy sporą szansę na wygraną (21-20) i wszystkie argumenty po swojej stronie. Nieskończona piłka przechodząca Marceliny Karpińskiej, błąd na piłce sytuacyjnej i brak komunikacji w ostatniej akcji spowodował, że to lider naszej grupy zainkasował trzy punkty. Szkoda…

Mimo wszystko było to przyzwoite spotkanie spartanek, co tylko dobrze wróży przed ostatnim w rundzie zasadniczej meczem z LTS Legionovią Legionowo.