29339896_1456164471161005_5991662223267725312_o Siatkarki ESPES Sparty Warszawa uległy liderowi rozgrywek drugiej ligi – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w trzech setach. Mimo udanej rundy rewanżowej, naszym młodym siatkarkom nie udało się awansować na miejsce premiowane grą w play-off. Ostanie mecze sezonu zagramy z Łaskovią Łask, a ich stawką będzie utrzymanie na centralnym poziomie rozgrywkowym.  Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla spartanek. As serwisowy Dominiki Kozyry oraz kapitalny blok duetu Zuzanna Hausman – Monika Kacprzak wyprowadziły nas na prowadzenie 7-5. Chwilę później goście pokazali dlaczego zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Seria świetnych zagrywek i bardzo dobra gra blokiem spadkowicza z pierwszej ligi odwróciła losy seta (8-12). Od tego momentu gra wyrównała się i walczyliśmy jak równy z równym. Strata z początku partii była jednak zbyt duża i ulegliśmy gościom 20-25. Podobny przebieg miała druga odsłona. Niestety słabo zagraliśmy w elemencie zagrywki, co poskutkowało bardzo dobrym przyjęciem byłej kapitan ekstraklasowej Legionovii – Anny Sołodkowicz i spółki. W obronie dobrze zagrała Wiktoria Babecka, a dobrą zmianę dała Julia Czeladko. Mimo walki, ugraliśmy w tej partii tylko 18 punktów. Kolejny set to odbicie lustrzane poprzednich dwóch. Ponownie dobrze spisywaliśmy się do połowy seta. Przy stanie 9-10 dla NOSiRu, na liderkę gości wyrosła kolejna ex-legionowianka Katarzyna Jędrzejewska. W naszym zespole świetnie radziła sobie Julia Dąbrowska, która grała bardzo dojrzale i potwierdziła swoją wysoką formę z ostatnich tygodni. Po drugiej stronie nie gorzej radziła sobie jej starsza siostra i jednocześnie nasza wychowanka Karolina. Było to jednak za mało do ugrania nawet seta z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Ostatecznie po ciekawej końcówce przegraliśmy 22-25. Mimo zajęcia ostatecznie dziewiątego miejsca w lidze, druga runda była udana w naszym wykonaniu. Przed nami gra w barażach o utrzymanie w lidze. Bądźcie z nami! #gosparta