II LK: Porażka z liderem

15 listopada 2018 12:53 | Aktualności

45765386_1931219760292602_763885948210511872_o

Siatkarki ESPES Sparty Warszawa przegrały trzeci mecz w II Lidze Kobiet. Tym razem nie sprostaliśmy liderowi rozgrywek – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, na ich terenie. Mimo porażki w trzech setach, nasza młodzież dłuższymi fragmentami prowadziła wyrównaną walkę z faworytem do awansu na zaplecze ektraklasy.

Pierwszy set otworzył się dla nas pomyślnie. Mimo prowadzenia gospodyń 5-3, kolejne minuty były bardzo wyrównane. Pozytywnie od początku wyglądało nasze przyjęcie, ale nie byliśmy w stanie przełożyć tego na kończący atak. Przy stanie 13-9 o pierwszy czas w meczu poprosił szkoleniowiec Sparty, co poskutkowało odrobieniem dwóch punktów z rzędu (13-11). Kontry w wykonaniu nowodworzanek były jednak w tym fragmencie zabójcze, a dwa błędy w przyjęciu pozwoliły „odjechać” NOSiR-owi na 19-13. W wymianie ciosów lepiej zaprezentowały się gospodynie, które pewnie dowiozły zwycięstwo do końca (25-17).

Nim zaczął się drugi set, już goniliśmy wynik (4-0, 10-5). Jednak z minuty na minutę, nasza młodzież rozkręcała się i w do końca seta walczyła jak równy z równym. Cały czas świetnie w przyjęciu radziła sobie Julia Dąbrowska, a ostre zagrywki Julii Siuty dały nam ważne zbliżenie do przeciwnika na 2 punkty (12-10). Niestety, strata z początkowej fazy seta była nie do odrobienia. Przegraliśmy 25-18, ale pokazaliśmy, że z Nowym Dworem możemy tego dnia powalczyć.

Co nie udało się wcześniej, zaczęło funkcjonować w trzeciej partii. Nasze dziewczyny się odblokowały i zagrały odważniej w ataku. Bezbłędny fragment miała Zuzanna Hausman, dając nam dwa punkty w bloku i dokładając asa serwisowego. Swoje na siatce dokładały nasze skrzydłowe (7-10), co zmusiło trenera gospodyń do rozmowy ze swoimi zawodniczkami. Spartanki nie spuszczały z tonu i prowadziły twardą walę z liderem rozgrywek. Gdy wydawało się, że mecz będzie dłuższy niż wszyscy zakładali, zrobiliśmy cztery „juniorkskie” błędy. Przeciwniczki niewiele robiąc doprowadziły do remisu 16-16. Końcówka należała do podopiecznych trenera Bartosza Kujawskiego i mimo przyzwoitego spotkania Sparta przegrała 25-22.

Mimo dwóch porażek z rzędu nadal utrzymujemy czwarte miejsce w tabeli. Brawa dla dziewczyn za walkę, bo nie przegraliśmy z byle kim.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – ESPES Sparta Warszawa 3-0 (-17, -18, -22)

Sparta: Muda, Jachowska, Dąbrowska, Siuta, Gęsina, Hausman, Wiśniewska (libero) oraz Staniszewska, Karpińska, Wełna.

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne emocje. Tym razem zmierzymy się na własnym terenie z Legionovią Legionowo. Pierwszy gwizdek 15.30. Do zobaczenia.