II LK: Trzy punkty jadą do Warszawy

28 października 2018 16:55 | Aktualności

20181023-IMG_7137

Spotkania na boisku przeciwnika w II Lidze Kobietą nie są nam straszne. Po wyjazdowych wygranych w Białymstoku, Tomaszowie Mazowieckim i Węgrowie,  przyszła kolej na Olsztyn. Młode siatkarki z Bielan spisały się na medal i z Warmii przywiozły trzy punkty. Jest to piąte zwycięstwo spartanek w obecnym sezonie na seniorskich parkietach.

Początek spotkania był nerwowy w naszym wykonaniu. Na usprawiedliwienie można tylko dodać, że na tak dużej hali jak olszyńska Urania, jeszcze nie mieliśmy okazji grać. W miarę upływu czasu, przewaga stołecznych rysowała się coraz wyraźniej. Dobrze w mecz weszła Julia Dąbrowska. Dla naszej przyjmującej było to pierwsze spotkanie w wyjściowej szóstce po kontuzji kostki, której nabawiła się jeszcze przed sezonem. Pewnie w przyjęciu i obronie radziła sobie nasza libero – Wiktoria Babecka. Mimo niemrawego początku wygraliśmy 25-15.

Drugi set miał podobny przebieg. W pierwszej fazie wynik oscylował w okolicy remisu, ale w okolicy 12 punktu Sparta włączała wyższy bieg. W końcówce na boisku pojawiły się Anna Staniszewska i Julia Siuta, które dokończyły tą partię 25-20.

Od pierwszych piłek trzeciej odsłony Sparta wyszła ze sporymi zmianami w szóstce. Dotychczasowe zmienniczki radziły sobie naprawdę świetnie (13-2), ale chyba szło nam zbyt łatwo. W szeregi stołecznych wkradło się spore rozluźnienie i chęć wygrania „na stojąco”. Podopieczne trenera Marka Kotulskiego zaczęły świetnie bronić i z piłki na piłkę mocno się nakręcały. Przegraliśmy „wygranego” seta 25-23 i udowodniliśmy sobie, że jednak nie możemy sobie pozwalać nawet na chwilowy brak koncentracji.

Spartanki wyszły na czwartą odsłonę mocno podrażnione. Od początku dominowaliśmy na parkiecie (8-2). Nie do zatrzymania była Marcelina Karpińska, która notuje kolejny dobry występ. Przy głośnym dopingu sporej grupy kibiców i ataku Julii Dąbrowskiej zanotowaliśmy pewne zwycięstwo 25-15.

Dzięki zainkasowaniu trzech punktów umocniliśmy się w czołówce II Ligi Kobiet. Obecnie ESPES Sparta Warszawa plasuje się na wysokim, czwartym miejscu ze stratą trzech punktów do lidera rozgrywek – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejne emocje już za tydzień. 3 listopada udamy się do Łasku gdzie zmierzymy się z miejscową Łaskovią.

Chemik Olsztyn – ESPES Sparta Warszawa 1-3 (15, 20, -23, 15)

SPARTA: Wełna, Jachowska, Dąbrowska, Karpińska, Gęsina, Hausman, Babecka (libero) oraz Wiśniewska (libero), Staniszewska, Siuta, Zakrzewska, Muda.

 

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016