xdcfvgbhjnSiatkarki ESPES Sparty Warszawa udanie rozpoczęły rywalizację w fazie play-off. W pierwszym meczu pewnie pokonaliśmy zespół Łaskovii Łask 3-1. Tym samym wyszliśmy na prowadzenie w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Pierwszy set oba zespoły rozpoczęły dość nerwowo od popsutych zagrywek. Chwilę później, za sprawą dobrych zagrywek łaskowianki odskoczyły na trzy punkty (2-5). Spartanki szybko opanowały emocje i za sprawą ataku Zuzanny Hausman wyszły na prowadzenie 14-9. Na niewiele się to zdało i stołeczne kontynuowały zwycięską passe, zwiększając przewagę do ośmiu punktów (21-13). Ostatecznie po ataku Dominiki Kozyry z lewego skrzydła wygraliśmy pewnie 25-18.

Początek drugiej partii ponownie należał do podopiecznych trenera Bogdana Lipowskiego (1-3). Warszawianki szybko się jednak pozbierały i punkt po punkcie budowały swoją przewagę (14-10). Po kapitalnej akcji w obronie Wiktorii Babeckiej, ważny punkt w ataku zdobyła dobrze dysponowana tego dnia Monika Kacprzak. Punkt na zagrywce (18-13) dołożyła Sylwia Grobys i gospodynie pewnie zmierzały po zwycięstwo. W tym momencie coś się jednak zacięło. Ambitna postawa libero Łaskovii Mai Lipowskiej, dodatkowo nasze dwa błędy z przyjęciu i dotknięcie siatki pozwoliły wyjść na prowadzenie gościom 20-19. Czas dla Sparty uspokoił grę i pozwolił wygrać 25-22.

Kolejna odsłona zaczęła się tak jak dwie poprzednie – od prowadzenia Łaskovii (2-4, 6-8). Kapitalna obrona Zuzanny Hausman po ataku z prawego skrzydła i kończący atak Moniki Kacprzak dodały „wiatru w żagle” młodym spartankom (13-11). W kolejnych akcjach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale końcówka należała do przyjezdnych 22-25.

Podrażnione stołeczne chciały jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Tylko pierwsze piłki w czwartym secie były wyrównane (5-4, 7-6). Od stanu 10-10 Sparta wrzuciła „wyższy bieg”. Dobrą gra blok-obrona i kończące ataki duetu Kozyra-Kacprzak pozwoliły odskoczyć nam na sześć punków (20-14). W końcówce rewelacyjną akcję Julii Czeladko ze środka wykończyła Hausman, która była bardzo jasną postacią w całym pojedynku. W końcówce seta 24-16 lekko spuściliśmy z tonu i oddaliśmy przeciwnikowi trzy kolejne punkty. Było to jednak zbyt mało na dobrze dysponowaną tego dnia Spartę Warszawa. Wygraliśmy 3-1 i wyszliśmy na prowadzenie 1-0 w grze do trzech wygranych.

ESPES Sparta Warszawa: Monika Kacprzak, Dominika Kozyra, Sylwia Grobys, Julia Czeladko, Zuzanna Hausman, Aneta Matczak, Wiktoria Babecka (libero) oraz Dorota Świeniewicz, Zuzanna Jachowska, Magdalena Tomaszewska