siedlce

W trzynastej kolejce rozgrywek drugiej ligi, zmierzyły się siatkarki UKS Ósemki Siedlce i ESPES Sparty Warszawa. Zdecydowanym faworytem była drużyna gospodyń, ale to stołeczne wyjechały z kompletem punktów. Decydującym elementem w tym meczu okazała się zagrywka, która w sobotni wieczór była zdecydowanym atutem warszawianek.

Spotkanie świetnymi serwisami otworzyła Aleksandra Muda, która wyprowadziła przyjezdne na trzypunktowe prowadzenie (0-3). Pomimo interwencji trenera Jarosława Plewińskiego, siedlczanki nadal nie były w stanie sprostać rozpędzonej Sparcie. Dla warszawianek punkty zdobywała przede wszystkim Marcelina Karpińska, która była nie do zatrzymania na siatce. Po ataku Zuzanny Jachowskiej przewaga stołecznych zwiększyła się do dziewięciu oczek (10-19). Mimo pogodni Ósemki, głównie za sprawą mocnych zagrywek Michaliny Sikory i atakom Moniki Kawy (19-23), to zespół z Warszawy wygrał premierowe starcie 22-25.

Podrażnione takim obrotem gry gospodynie, rozpoczęły z animuszem drugą partię. Była zawodniczka Szóstki Mielec – Maria Raszek – wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 6-2. Do połowy seta, gra toczyła się pod dyktando Ósemki (13-9). Losy seta odwróciła siedemnastoletnia środkowa Sparty – Anna Staniszewska, dla której był to debiut w wyjściowej szóstce. Kapitalnymi zagrywkami najpierw doprowadziła do remisu, a chwilę później dała swojemu zespołowi pierwsze w tym secie prowadzenie (13-15). Przy pierwszej piłce setowej dla Siedlec skutecznie zaatakowała Zuzanna Hausman (24-24). W najważniejszym momencie gospodynie kompletnie się pogubiły, najpierw robiąc błąd ustawienia, a następnie atakując w siatkę (24-26).

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły spartanki (6-8). Po dwóch z rzędu atakach najmłodszej zawodniczki na boisku, zaledwie szesnastoletniej Kamili Zakrzewskiej, warszawianki wyszły na prowadzenie 14-18. W tym momencie grę na swoje barki wzięła liderka zespołu z Siedlec, Monika Kawa. Zdobywając dwa punkty atakiem, a chwilę później skutecznie blokując, doprowadziła do kolejnego w tym spotkaniu remisu (23-23). Piłki setowej nie wykorzystała dla gospodyń Raszek, a chwilę później pięknym atakiem po ciasnym skosie remis Sparcie dała Karpińska. Dla leworęcznej przyjmującej  było to kolejne dobre spotkanie, która tym razem zdobyła dla swojej drużyny 19 punktów. W końcówce na zagrywce pojawiła się kapitan gości, Zuzanna Jachowska, która zdobyła bezpośredni punkt z zagrywki. Chwilę później ta sama zawodniczka zmusiła Ósemkę, do oddania piłki „za darmo” a pierwszą piłkę meczową wykorzystała Zakrzewska (24-26).

UKS Ósemka Siedlce – ESPES Sparta Warszawa 0-3 (22, 24, 24)

Sparta: Muda, Jachowska, Karpińska, Zakrzewska, Staniszewska, Hausman, Babecka (libero) oraz Wełna, Dąbrowska, Wiśniewska, Słomińska, Gęsina.