II LK: Zwycięstwo na inaugurację!

1 października 2018 01:09 | Aktualności

18-19 jachowska

ESPES Sparta Warszawa dobrze rozpoczęła drugoligowe rozgrywki. Po zaciętym pojedynku z czwartą drużyną poprzedniego sezonu – BAS Białystok, nasze młode zawodniczki wygrały w pięciu setach. Dzięki tej wygranej inkasujemy pierwsze dwa punkty do ligowej tabeli.

Inauguracyjny pojedynek rozpoczął się od świetnego ataku siedemnastoletniej Kamili Zakrzewskiej. Wyrównana walka toczyła się przez następne akcje (4-4). Kolejne piłki należały jednak do gospodyń, które dobrze radziły sobie w ataku (7-4). Czas dla naszego zespołu wpłynął jednak pozytywnie i nie dość, że odrobiliśmy straty to wyszliśmy na prowadzenie 11-15. W dobrze funkcjonującej maszynie coś się jednak zacięło. Proste błędy wprowadziły lekki chaos w poczynaniach stołecznych, a bardziej doświadczone siatkarki z Podlasia nie wypuściły już zwycięstwa z rąk (25-19).

Młode warszawianki szybko się otrząsnęły i wróciły z animuszem do gry od początku drugiej odsłony. Dobre zagrywki Adriany Wełny i ważne punkty w kontrze naszej kapitan Zuzanny Jachowskiej dały nam pięciopunktową zaliczkę (2-7). Juniorki Sparty były nie do zatrzymania i nawet w trudnych sytuacjach radziły sobie doskonale. Bohaterką tego seta była niewątpliwie nasza atakująca. Gdy na zagrywce pojawiła się Zuzanna Hausman nasza przewaga jeszcze wzrosła (9-24). Ostatecznie podopieczne trenera Czesława Tobolskiego przegrały bardzo wyraźnie 11-25.

W kolejnym secie podrażnione takim obrotem sprawy gospodynie, postawiły stołecznym twarde warunki gry (9-7). Do połowy partii gra toczyła się punkt za punkt (17-17). Świetnie na siatce radził sobie duet naszych przyjmujących Julia Siuta – Kamila Zakrzewska, które raz po raz punktowały przeciwnika. Na 21-23 asem serwisowym popisała się Marcelina Karpińska, a piłkę później sprytnie na siatce zagrała Aleksandra Gęsina. Wygraliśmy zasłużenie 22-25.

Początek czwartej odsłony należał do Białegostoku, głównie za sprawą błędów warszawskiej drużyny (7-3). Szybka reakcja trenera Roberta Strzałkowskiego i ponowne wprowadzenie Karpińskiej oraz Aleksandry Mudy znacznie uspokoiło grę (11-11). Zryw Sparty nie trwał jednak długo. Świetnymi serwisami po stronie BASu popisywała się Białorusinka Lizaveta Manchnak, a z naszych młodych siatkarek zeszło powietrze. Mimo rotacji w składzie i pojawienia się na parkiecie zaledwie piętnastoletniej Zuzanny Borasik i Anny Staniszewskiej obraz gry niewiele się zmienił.  Gospodynie wygrały 25-14 doprowadzając tym samym do tie-breaka.

Set numer pięć lepiej rozpoczęły gospodynie, chociaż żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć więcej niż punktu przewagi. Już przy stanie 4-3 na parkiecie ponownie pojawiła się Muda, która nieco uspokoiła naszą grę. Po zmianie stron kilka ważnych piłek obroniła dobrze dysponowana tego dnia libero warszawskiego zespołu – Wiktoria Babecka, dzięki czemu utrzymywaliśmy kontakt z przeciwnikiem. Do wyniku 13-13 walka toczyła się punkt za punkt. W górze piłkę meczową miały siatkarki z Białegostoku, ale nasze dziewczyny wyszły z sytuacji obronna ręką. Chwilę później świetny serwis spartanek, a następnie kapitalna kiwka Zakrzewskiej dała nam bezcenne zwycięstwo i dwa punkty do ligowej tabeli.

Sparta Warszawa: Wełna, Jachowska, Zakrzewska, Siuta, Gęsina, Hausman, Babecka (libero) oraz Karpińska, Muda, Borasik, Staniszewska