II LK: Zwycięstwo za trzy punkty

14 października 2018 22:06 | Aktualności

tomaszow2

W sobotnie popołudnie nasza drużyna zmierzyła się z doświadczonym zespołem Krótkiej Mysiadło. Goście to rewelacja rozgrywek, która do tej pory nie zaznała smaku porażki i przed czwartą kolejką zmagań zajmowała wysokie, trzecie miejsce w drugoligowej tabeli. 

Spotkanie zaczęliśmy bardzo pewnie. Już pierwsza zagrywka Kamili Zakrzewskiej dała nam prowadzenie. Przewaga stołecznych powiększała się z każdą piłką (9-5), ale w połowie seta złapaliśmy lekką zadyszkę pozwalając zbliżyć się rywalkom na dwa oczka (15-13). Przerwa na żądanie uspokoiła nieco naszą grę. Dobry fragment rozegrała Marcelina Karpińska, która zdobywała ważne punkty w ataku, a zagrywka Aleksandry Gęsiny ponownie pozwalała odskoczyć na kilka oczek. Pewna, podwójna zmiana w końcówce i wejście Adriany Wełny oraz Julii Siuty przypieczętowały zwycięstwo 25-23.

Początek drugiej partii to ponownie dominacja młodych spartanek. Jak zawsze niezawodna była nasza kapitan – Zuzanna Jachowska, a wtórowała jej Karpińska. Pewne przyjęcie Wiktorii Babeckiej pozwoliło naszej rozgrywającej dobrze dzielić piłki miedzy atakujące, które tego dnia były efektywne na siatce. Gdy na 22-18 piłkę skończyła środkowa Zuzanna Hausman było jasne, że będzie trudno zatrzymać rozpędzony zespół Sparty. Mimo przestoju w końcówce wygraliśmy pewnie 25-22 ponownie korzystając z podwójnej zmiany.

Trzecia i jak się okazało ostatnia odsłona tego pojedynku to koncert gry siatkarek z Bielan (12-5). Drobne kłopoty sprawiła nam zagrywka liderki zespołu z Mysiadła – Michaliny Tokarskiej, ale był to jedyny moment gdzie goście poderwali się do walki. Przy stanie 12-7 dobrze spisującą się Aleksandrę Mudę zastąpiła na rozegraniu siedemnastoletnia Wełna, która do końca spotkania dobrze prowadziła grę zespołu. Chwilę później na boisku pojawiła się ponownie Julia Siuta, która ustabilizowała przyjęcie i skończyła trzy ważne piłki. Gdy Zakrzewska w spektakularny sposób zablokowała atakującą Mysiadła – Aleksandrę Zdon, mocno przybliżyliśmy się do zwycięstwa (21-18). Skrzydłowa Krótkiej potrzebowała kilku chwil, zanim doszła do siebie po ciosie otrzymanym w twarz. W samej końcówce na parkiecie pojawiły się dwie piętnastolatki – Zuzanna Borasik i Zuzanna Feliksiak. Pewna gra całego zespołu i dobre zmiany dały nam przekonywujące zwycięstwo 3-0. Tym samym zainkasowaliśmy trzy punkty do ligowej tabeli.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie byłyśmy faworytem spotkania. Drużyna z Mysiadła to dobrze broniące, doświadczone zawodniczki. Nasz zespół wykazał się jednak dużym zaangażowaniem, co ostatecznie przełożyło się na tak korzystny wynik. Udowodniłyśmy, że potrafimy się przeciwstawić wymagającemu przeciwnikowi. – powiedziała bohaterek tego meczu, libero Wiktoria Babecka.

ESPES Sparta Warszawa – Krótka Mysiadło 3-0 (23, 22, 21)

SPARTA: Muda, Jachowska, Karpińska, Zakrzewska, Hausman, Gęsina, Babecka (libero) oraz Wełna, Siuta, Borasik, Wiśniewska, Słomińska, Staniszewska, Feliksiak (libero).

Współfinansowane w ramach projektu “Sportowa Warszawa” ze środków m.st. Warszawy

sportowa warszawa

 

 

 

 

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016