fcvgbhnjmPrzed drużyną juniorek Sparty ostatnie mecze tego sezonu. – Ostatnie tygodnie potwierdzają, że nasza drużyna jest w bardzo dobrej formie – mówi nasza przyjmująca Julia Dąbrowska. Zapraszamy do lektury.

W minioną sobotę dwukrotnie zmierzyłyście się z Chemikiem Olsztyn. W pierwszym meczu padł remis, w drugim wygrałyście dosyć pewnie 3-1. Jednak to olsztynianki, a nie Sparta jedzie na finały Mistrzostw Polski Juniorek. Nie czujesz niedosytu po odpadnięciu w półfinałach?

Czuję ogromny niedosyt podobnie jak cała nasza drużyna. Losowanie półfinałów nie było dla nas łaskawe i trafiłyśmy na dwa bardzo silne zespoły. Niestety przegrałyśmy oba te spotkania 2-3. Byłyśmy o włos od awansu i myślę, że to boli najbardziej. Wygrywając w meczu sparingowym z Olsztynem, który dostał się na finały, potwierdziłyśmy to, że byłybyśmy w stanie walczyć o medal Mistrzostw Polski.

Początek sezonu był dla Ciebie pechowy. Przez problemy zdrowotne wróciłaś na parkiet dopiero w połowie stycznia. Jednak od tego momentu jesteś bardzo pewnym punktem zespołu. Czujesz, że to może być przełomowy sezon dla Ciebie?

Kontuzja przez pewien czas wykluczyła mnie z rozgrywek, jednak dała mi też motywację do ciężkiej pracy i nadrobienia zaległości. Uważam, że ten sezon jest dla mnie jednym z najbardziej przełomowych. Dostarczył mi wielu pozytywnych emocji i również wiele mnie nauczył. Trener dał mi szanse pokazania się w lidze juniorskiej i seniorskiej z czego jestem bardzo zadowolona.

Za Wami runda zasadnicza w drugiej lidze. Jak oceniasz postawę zespołu przez pryzmat tych rozgrywek?

Niestety druga liga nie idzie do końca po naszej myśli. Jesteśmy młodym zespołem, który nie ma tak dużego doświadczenia jak nasze przeciwniczki. Lecz jesteśmy waleczne, dążymy do celu mimo przeszkód i na każdym kroku chcemy udowodnić na co nas stać.

Za blisko dwa tygodnie rozpoczynacie walkę o utrzymanie. W drużyną ŁMLKS Łask graliście w tym sezonie dwukrotnie. W meczu wyjazdowym uległyście 1-3, natomiast w rundzie rewanżowej pewnie wygrałyście bez straty seta. Patrzysz na te mecze z optymizmem?

Jestem dobrej myśli co do spotkań z Łaskiem. Ostatnie tygodnie potwierdzają, że nasza drużyna jest w bardzo dobrej formie i myślę, że wykorzystamy ją do walki z Łaskovią.

Przed Wami krótka przerwa świąteczna. Macie „w nogach” kilkadziesiąt spotkań zarówno w rozgrywkach juniorek jak i seniorek. Chyba ten odpoczynek się przyda przed najważniejszymi meczami?

Sezon ten jest bardzo wyczerpujący i wymaga od nas ciężkiej pracy. Uważam, że odpoczynek i spędzony czas z rodziną wpłynie na nas wyłącznie pozytywnie. Po świętach wrócimy z nową energią i będziemy gotowe do kolejnych spotkań.