xdcfvgbhjn

Juniorki Sparty Warszawa w swoim pierwszym meczu sezonu 2018/2019 odniosły wyjazdowe zwycięstwo. Zespół Nike Węgrów pokazał się z dobrej strony i mimo sporej przewagi w wygranych setach, o zwycięstwo nie było łatwo.

W porównaniu do zeszłego sezonu, drużyna Roberta Strzałkowskiego przeszła olbrzymią metamorfozę. W składzie zeszłorocznych półfinalistek Mistrzostw Polski zostały tylko: Zuzanna Jachowska, Wiktoria Wiśniewska, Zuzanna Hausman, Aleksandra Gęsina i libero Wiktoria Babecka. Do składu dołączyły Anna Staniszewska, Zuzanna Borasik, Adrianna Słomińska, Julia Siuta, Kamila Zakrzewska oraz Adriana Wełna.

Pierwszy set zaczął się bardzo nerwowo z naszej strony. Trzeba jednak przyznać, że był to zaledwie drugi mecz (dzień wcześniej graliśmy z seniorkami klubu z Węgrowa), w którym wyszliśmy w takim zestawieniu. Szansę debiutu w wyjściowym składzie Sparty dostały Kamila Zakrzewska i Adriana Wełna. Dobra zagrywka gospodyń sprawiała nam sporo problemów, a na kontrze skutecznie grały skrzydłowe Nike (1-9). Mimo nokautu na początku spotkania, spartanki dosyć szybko pozbierały się i punkt po punkcie goniły rywala. Dobrą zmianę dała Julia Siuta wprowadzona w samej końcówce. Ostatecznie zabrakło nam koncentracji i set padł łupem zawodniczek Nike 25-22.

Druga i trzecia odsłona to spokojna gra stołecznych. Skuteczna gra naszych skrzydłowych, a w szczególności duetu przyjmujących Wiktoria WiśniewskaKamila Zakrzewska, pozwoliła budować przewagę Sparty. Na dystansie obu setów graliśmy pewnie i co najważniejsze piekielnie skutecznie na siatce. Dobrze spisywała się także nowa kapitan warszawskiej drużyny, Zuzanna Jachowska. Spartanki wygrały kolejno 25-14 i 25-15.

Partia czwarta wyglądała podobnie jak dwie wcześniejsze, do momentu pojawienia się na zagrywce atakującej drużyny z Węgrowa. Przy prowadzeniu naszego zespołu 12-6, aż cztery punkty z rzędu oddaliśmy samym przyjęciem. Dopiero błąd zagrywki pozwolił nam wrócić do naszej gry. Niestety, konfliktowe sytuacje sędziowie gwizdali na korzyść gospodyń, naszym zdaniem zabierając nam trzy dodatkowe punkty. Ta sama zawodniczka „pogoniła” nas zagrywką jeszcze raz przy stanie 24-17, gdzie straciliśmy trzy punkty z rzędu. Było to jednak zbyt mało na solidnie grające siatkarki Sparty. W końcówce na parkiecie pojawiła się Adrianna Słomińska oraz zaledwie piętnastoletnia Zuzanna Borasik. Ostatecznie wygraliśmy 25-20 i całe spotkanie 3-1.