Juniorki wygrywają w Siedlcach

27 września 2017 12:58 | Aktualności

1621863_549627788491723_2151432987826212134_nTrzy mecze i trzy zwycięstwa bez straty seta. Tak przedstawia się dorobek naszego zespołu w lidze juniorek.  Jeszcze w dniu meczu pod sporym znakiem zapytania stał występ dwóch podstawowych zawodniczek – Marceliny Karpińskiej i Moniki Kacprzak, które zmagają się z chorobą. W ich miejsce na boisku pojawiły Julia Dąbrowska i Zuzanna Jachowska. Dotychczasowe zmienniczki  dobrze spełniły swoje zadanie i były jasnymi postaciami meczu z Ósemką.

Pierwszy set był nerwowy w naszym wykonaniu. Zawodniczki z Siedlec grały na bardzo dużym ryzyku w ataku, co przyniosło im sporo punktów. Nieco słabiej zagrywaliśmy, stąd wynik oscylował w okolicy remisu (15-16). Nerwową końcówkę lepiej rozegrały siatkarki ze stolicy i przy dobrej zagrywce Julii Dąbrowskiej zakończyliśmy seta wynikiem 26-28.

Druga partia to gra do jednej bramki. Od początku spartanki narzuciły swój rytm gry wychodząc na prowadzenie 4-8.  Po świetnej serii zagrywek Aleksandry Gęsiny nasza przewaga wzrosła do dziewięciu punktów (6-15). W końcówce kilka miłych dla oka, a przede wszystkim skutecznych akcji rozegrała Julia Czeladko. Przy stanie 11-23 na boisku pojawiły się zmienniczki, co spowodowało lekki spadek koncentracji. Set zakończył się pewnym zwycięstwem 16-25.

Trzecia i ostatnia odstłona to znowu nasza dobra postawa w polu serwisowym. Dominika Kozyra aż dziesięć (!) razy wprowadzała piłkę do gry. Skończyła zagrywać dopiero przy stanie 7-17. Wówczas w jej miejsce pojawiła się Wiktoria Wiśniewska, która pozostała na boisku do końca meczu.  Przystanie 8-20, trener Robert Strzałkowski ponownie zdecydował się na zmiany. Seta asem serwisowym zakończyła Natalia Szewczak, która rozegrała bardzo udane spotkanie (15-25).

- Był to nasz ostatni sprawdzian przed meczami Pucharu Polski. Za nami dwa trudne, wyjazdowe mecze w Płocku i Siedlcach. Do optymalnej formy jeszcze daleka droga, ale z meczu na mecz prezentujemy się lepiej. Teraz skupiamy się na najbliższym turnieju. Wierzę, że doświadczenie jakie zdobędziemy zaprocentuje w przyszłości. – powiedział trener Sparty, Robert Strzałkowski.