84512590_230519727950391_343946938183319552_n

Pierwsza część sezonu juniorek za nami. Na Mazowszu zajmujemy drugie miejsce za Legionovią Legionowo, a w ostatecznym rozrachunku jesteśmy najlepszą drużyną ze stolicy!

Rundę zasadniczą skończyliśmy na drugim miejscu. Być może gdyby nie kontuzje i choroby podstawowych zawodniczek, a przede wszystkim bardzo wąski skład byłoby jeszcze lepiej, ale teraz można tylko gdybać. Dzięki ambitnej postawie zespołu awansowaliśmy bezpośrednio do finałów, co automatycznie dało nam gwarancje „wyjścia” w Polskę. Warto przypomnieć, że te same zawodniczki grają również w II Lidze Kobiet, co obok ważnego doświadczenia dostarcza także sporych obciążeń i zmęczenia. Licząc wszystkie mecze masz zespół zagrał w tym sezonie już ponad 50 spotkań!

 

Turniej w Legionowie zaczęliśmy z wysokiego „C”. Po świetnym widowisku ulegliśmy Legionovii Legionowo 1-3. W meczu mieliśmy swoje szanse na zwycięstwo, ale tym razem niewiele nam zabrakło. Zdaniem wielu był to najlepszy mecz całych zawodów. My się z tym w stu procentach zgadzamy. Spotkanie sobotnie z MOS Wola Warszawa było chyba najbardziej nerwowe w naszym wykonaniu. Siatkarki z Woli pokazały znacznie lepsza siatkówkę niż w fazie zasadniczej. Nam brakowało koncentracji i cierpliwości w wykańczaniu akcji. Ostatecznie wygraliśmy 3-1 choć mecz kosztował nas sporo nerwów. W ostatnim dniu zawodów zmierzyliśmy się z Atena Warszawa. Przed spotkaniem było wiadomo, ze zwycięzca pojedynku zgarnia srebro. W fazie zasadniczej nie mieliśmy szczęścia grając w tym zespołem, przegrywając dwukrotnie po 0-3. Fakt jest jednak taki, że w obu meczach nie dysponowaliśmy optymalnym (w naszym przypadku 9 osobowym!) zespołem. Kontuzje spowodowały, że często zawodniczki nie grały na swoich pozycjach, a niektóre wychodziły na parkiet po kilku dniach bez treningów. Tym razem w pełnym zestawieniu i przy wsparciu sześciu kadetek zagraliśmy „swoje”, pewnie wygrywając 3-0.

- W Mistrzostw Mazowsza zmierzyły się 4 najlepsze drużyny całego sezonu. Od początku wiedziałyśmy, że będzie ciężko. W pełni zmotywowane zmierzyłyśmy się pierwszego dnia z aktualnymi Mistrzyniami Polski. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, jednak po wyrównanej walce uległyśmy dziewczynom z Legionowa 1:3. Kolejne spotkanie rozegrałyśmy z MOSem Wola, który mimo naszej porażki w pierwszym secie, finalnie wygrałyśmy 3:1. W meczu z Ateną Warszawa w pełni zdominowałyśmy przeciwniczki, które nie potrafiły się nam postawić i wygrałyśmy zasłużenie 3:0. Za niecałe dwa tygodnie odbędą się ćwierćfinały. Obojętnie z kim przyjdzie nam grać, chcemy pokazać się z jeszcze lepszej strony niż w ten weekend. - mówi kapitan Sparty, Kamila Zakrzewska.

Przed nami cały czas dużo pracy bo emocje dopiero się zaczynają. Prawdopodobnie w środę odbędzie się losowanie ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Przez pryzmat wcześniejszych lat liczymy wyłącznie na siebie ;)

Sparta Warszawa:
Kamila Zakrzewska, Adriana Wełna, Maja Pękała, Maja Kaczmarczyk, Anna Staniszewska, Małgorzata Kuczyńska, Wiktoria Lipka, Kinga Kowalczyk, Paulina Bochenek, Gabriela Smoleńska, Zuzanna Feliksiak, Zuzanna Gwardiak, Zuzanna Borasik, Nikola Gutowska, Matylda Narożniak.

 

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016