cieszynkaRuszają ligowe emocje! Pierwsze do boju ruszyły nasze kadetki, które w trzech setach pokonały dziś GLKS Nadarzyn.

Mecz rozpoczął się od skutecznego ataku Dominiki Kozyry z szóstej strefy. Po początkowej wymianie punkt za punkt ESPES Sparta wyszła na prowadzenie 5:3. Dobry kontratak Aleksandry Stolarek po obronie Wiktorii Babeckiej podwyższył na 10:6, a po asie serwisowym Zuzanny Jachowskiej na tablicy wyników widniał rezultat 12:7.  „Małe Bandziory” pewnym krokiem zmierzały po zwycięstwo w secie – dwie punktowe zagrywki kapitan Magdy Sypniewskiej i kolejne dobre ataki Oli Stolarek i Jagienki Białuńskiej przyczyniły się do stanu 19:9. Set zakończyła wynikiem 25:14 uderzająca z szóstej strefy Julia Dąbrowska, która zmieniła wcześniej na placu gry Kozyrę.

Bardziej wyrównany był początek drugiego seta. Po dwóch punktowych zagrywkach Białuńskiej było co prawda 9:6, ale Spartanki nie mogły powiększyć dystansu dzielącego obie ekipy. Kiedy Katarzyna Lisowska efektywnie zaatakowała ze środka, było 12:10, a błędy własne rywalek i skuteczne zagrania Stolarek i Kozyry ESPES Sparta wreszcie prowadziła pewnie 15:11. Rywalki wyrównały po 17, wówczas jednak dobrym atakiem i serią kapitalnych zagrywek popisała się Dominika Kozyra – tablica wskazywała stan 21:17. W końcówce kolejnego asa dorzuciła Jachowska, a ostatnią piłkę seta skończyła Aleksandra Stolarek (25:20).

Na początku trzeciej partii zespół z Nadarzyna popełniał dużo błędów własnych, lecz Sparta dzielnie wtórowała mu w tym elemencie (do stanu 3:3 oba zespoły popełniły łącznie aż cztery niewymuszone błędy własne). As serwisowy Stolarek dał naszej ekipie prowadzenie 5:3, a po chwili autowe uderzenie gości podwyższyło. Po skutecznym ataku Kozyry z pipe’a było 13:9, jednak w środkowej fazie seta Spartanki nieco się pogubiły i pozwoliły rywalkom zredukować straty niemal do minimum (19:18). W końcówce Dominika Kozyra wzięła ciężar gry na siebie, a Sparta ostatecznie wygrała seta do 23 i cały mecz 3:0.