Kadetki grają dalej

17 grudnia 2018 14:12 | Aktualności

20181023-IMG_7301

Kadetki MUKS Sparty Warszawa po zajęciu pierwszego miejsca w swojej grupie, przystąpiły do baraży o wejście do I Ligi. W losowaniu los skojarzył nas z Radomką Radom.

W pierwszym meczu rozgrywanym na CRS Bielany, musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek. Mimo zwycięstwa w pierwszej partii, trzy kolejne sety padły łupem siatkarek Radomki. Stawiało to nasz zespół w trudnej sytuacji przed rewanżem.

Do niedzielnego pojedynku spartanki podeszły jednak bardzo zmobilizowane. Przekonywujące zwycięstwo w trzech setach dawało nam upragniony remis w dwumeczu, a o awansie miał zadecydować „złoty set”. Od początku dominowały w nim gospodynie (7-2). Ale kolejny raz młode siatkarki z Bielan pokazały charakter i doprowadziły do wyrównania (13-13). W końcówce zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie i odnieśliśmy zwycięstwo 13-15. Tym samym nasze kadetki w kolejnej rundzie zmierzą się  z Metrem Warszawa.