1Podopieczne trenera Bartosza Jesienia poniosły swoją pierwszą porażkę w I lidze kadetek. Spartanki przegrały po pięciu setach wyjazdowy mecz z UKS Esperanto. Nasz zespół wygrał pierwszy set 25:22, jednak kolejne dwa przegrał do 20 i 19. Czwarta partia padła naszym łupem (25:22), tie-break jednak należał do Esperanto (8:15). Spartanki popełniały zdecydowanie zbyt wiele błędów własnych: spośród 109 punktów zdobytych łącznie przez Esperanto aż 81 było efektem błędów własnych! W tie breaku podopieczne trenera Czarnołęckiego zdobyły same… 3 punkty, 12 zaś było efektem pomyłek Spartanek. Szczególnie szkoda jest trzeciego seta, w którym Sparta prowadziła już 18:11, by ostatecznie do jego końca zdobyć już tylko jeden punkt.

Moglibyśmy tłumaczyć potknięcie Sparty brakiem meczowego doświadczenia większości składu. Moglibyśmy tłumaczyć je emocjami związanymi z pierwszym meczem „wyjazdowym”. Nie będziemy jednak tego robić, tłumaczenie się to reakcja osób słabych. Od poniedziałku Spartanki wracają do ciężkich treningów i ruszają z przygotowaniami do kolejnych spotkań! Duch w zespole na pewno nie ginie.

UKS Esperanto Warszawa 3:2 ESPES Sparta Warszawa (22:25, 25:20, 25:19, 22:25, 15:8)

Sparta: Sypniewska, Białuńska, Stolarek, Kozyra, Gęsina, Lisowska, Babecka (libero) oraz Pytrus, Korkiewicz i Dąbrowska.