Koniec pucharowej przygody

2 października 2017 18:44 | Aktualności

plakat_pp_sparta2(1)ESPES Sparta Warszawa zakończyła swoja przygodę w Pucharze Polski. Mimo ambitnej postawy na boisku, nasze zawodniczki nie były w stanie sprostać żadnemu z wyżej notowanych zespołów.

W piątek spartanki grały z dobrze prezentującym się zespołem ze Świecia. Pierwszy set mocno rozbudził apetyty kibiców, bo grając jak równy z równym przegraliśmy dopiero w samej końcówce. W dalszym etapie meczu dominacja podopiecznych Piotra Sobolewskiego była bezdyskusyjna. Dobra postawa Dominiki Kozyry i Marceliny Karpińskiej to było zbyt mało na czołową drużynę zaplecza ekstraklasy.

Drugi mecz rozgrywaliśmy z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku, które stanowią w zasadzie reprezentację Polski w młodzieżowych rozgrywkach. Nie tak dawno, otarły się one o podium Mistrzostw Świata i dopiero po porażce z późniejszymi srebrnymi medalistkami – Dominikaną – odpadły z rywalizacji. Na parkiecie spotkały się więc dwa zdecydowanie najmłodsze zespoły, które w swoich szeregach nie mają ani jednej seniorki. Przegrana 1-3 pokazała, że w naszym zespole jest spory potencjał. Dobry poziom utrzymywała nasza kapitan – Dominika Kozyra, a Monika Kacprzak zanotowała 54% skuteczności w ataku. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno nasza atakująca grała jako środkowa.

W ostatnim dniu rywalizacji graliśmy z E. Leclerc Radomką Radom. Drużyna Jacka Skroka – do niedawna trenera Developresu Rzeszów – pokazała nam miejsce w szeregu. Mieliśmy bardzo duże problemy z przyjęciem i konstruowaniem akcji na siatce. Zasłużona porażka 0-3 nie podlega dyskusji, a nam daje materiał do analizy.

- Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, ponieważ każda z trzech drużyn za tydzień inauguruje swoje rozgrywki. My od początku traktowaliśmy ten turniej szkoleniowo i cieszymy się, że tak mocne zespoły sprawdziły nasz potencjał. Dziękuję swoim dziewczynom za walkę i wierzę, że zdobyte doświadczenie pomoże nam w przyszłości. – powiedział trener ESPES Sparta Warszawa, Robert Strzałkowski.

W trakcie trwania zawodów odbyła się też zbiórka pieniędzy dla małego Teosia. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do akcji. Trzymamy kciuki za naszego młodego fana.

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016