Maraton zakończony zwycięstwem

16 października 2017 14:20 | Aktualności

nowe logoTrzy wyjazdowe mecze, jedno zwycięstwo i dwanaście rozegranych setów – tak wyglądały ostatnie cztery dni juniorek ESPES Sparta Warszawa. Za nami mały siatkarski maraton, który zakończył się „happy endem”. Powoli do zdrowia wraca też Julia Dąbrowska, która po mocnym skręceniu stawu skokowego nie trenuje od dwóch tygodni.

W czwartkowym pojedynku w lidze juniorek graliśmy z nieźle spisującym się MOS Wola Warszawa. Pierwsze dwie partie należały do gospodyń, które wykorzystały naszą słabszą postawę. Masa błędów własnych nie pozwoliła nam rozwinąć skrzydeł. Było bardzo nerwowo, na co wpływ miały także niezrozumiałe decyzje sędziów, którzy krzywdzili oba zespoły. Dopiero dwa kolejne sety zagraliśmy na przyzwoitym poziomie, wygrywając kolejno do 19 i 17. Niestety tie break należał do podopiecznych Stanisława Lizińczyka. Zagraliśmy słabe spotkanie i zasłużenie przegraliśmy 2-3. Była to pierwsza porażka spartanek w sezonie.

Dwa dni później spotkaliśmy się z mocnym zespołem Mazovii Warszawa w ramach rozgrywek drugiej ligi. Gospodynie są faworytem do awansu na zaplecze ekstraklasy, co dobitnie pokazały na boisku. Powróciły „demony” z czwartkowego meczu, przez co podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego kompletnie straciły swoje atuty na siatce. Przegrana 0-3 pokazała jak dużo pracy przed nami.

Niedzielny mecz z drugim zespołem Legionowa zaczął się kolejny raz nerwowo. Przegrana w pierwszym secie do 20 podrażniła warszawianki. W kolejnych trzech setach to jednak nasze dziewczyny były górą. Na wyróżnienie zasługują dwie rezerwowe, które odmieniły naszą grę – Zuzanna Hausman i Magdalena Tomaszewska. Warta podkreślenia jest też postawa naszej kapitan Dominiki Kozyry, która mimo urazu pokazała charakter i była jasnym punktem naszej drużyny. Wygrana 3-1 pozwoliła nam umocnić się w czubie tabeli.

- Od początku wiedziałyśmy, po co przyjechałyśmy do Legionowa i to udało się zrealizować. Nasza gra wyglądała dużo lepiej, ograniczyłyśmy błędy własne oraz utrzymałyśmy wysoki poziom zagrywki, co pozwoliło na skuteczną grę blok-obrona. Dzięki dobremu przyjęciu gra na siatce była zróżnicowana, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Koncentracja w każdym elemencie oraz lepsza komunikacja sprawiły, że wywozimy z Legionowa trzy punkty. Cieszy to zarówno zawodniczki jak i kibiców, których doping pomaga nam na każdym meczu – powiedziała rozgrywająca Sparty, Magdalena Tomaszewska.

W tym tygodniu nasz zespół rozgrywa tylko jedno spotkanie – w sobotę w rozgrywkach II ligi, więc czasu na spokojny trening będzie więcej. Mamy nad czym pracować, ale jesteśmy pewni, że idziemy w dobrym kierunku.

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016