młodziczkiPodopieczne trenera Adama Adamka zakończyły rywalizację w turnieju rozstawieniowym. Mimo dwóch porażek, nasze dziewczyny pokazały się z dobrej strony i śmiało patrzą w przyszłość.

- Podsumowując wczorajsze mecze mojej drużyny muszę szczerze powiedzieć, że czuję lekki niedosyt. Nie byliśmy w żadnym, sportowym elemencie słabsi od drużyny Plas Warszawa, która zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do następnego etapu turnieju. Zabrało nam jedynie wiary we własne umiejętności i w to, że możemy w końcu wygrać! – powiedział szkoleniowiec Sparty.

Pierwszy set z Plasem  był od początku do końca przez nas kontrolowany. Spartanki realizowały założenia taktyczne, co przełożyło się na dobrą grę i wygraną do 18. W drugim secie nastąpiło rozluźnienie w naszym zespole oraz brak skupienia. Poskutkowało to niestety utratą kilku cennych punktów. Mimo pościgu nie udało nam się wyrwać przeciwnikowi tego seta. Tie-break niestety to inna bajka, jak to mowią „rządzi się swoimi prawami” i tu pojawił się strach, który nie pozwolił nam podjąć ryzyka. Graliśmy bardzo pasywnie, zachowawczo i nerwowo, co niestety doprowadziło do przegranej meczu 1:2 (18, -17, -10).

Kolejny mecz z Nike Ostrołęka to już zupełnie inna historia. Prowadziliśmy grę dobrze i konsekwentnie, w pełni dominując na boisku. Wygraliśmy zasłużenie 2:0 w setach do 12 i 19.

Mecz trzeci tego dnia to pojedynek z miejscową Legionovią. Gospodynie to drużyna dużo bardziej doświadczona od nas. Wyszliśmy na boisko z ogromną chęcią i wolą walki. Potraktowaliśmy mecz z tak silną ekipą jako dobrą lekcje siatkówki. Przegraliśmy z mocnym rywalem 2-0 (-11, -11).

- Mimo, że turniej nie ułożył się po naszej myśli cieszę się z postawy drużyny. Dzięki dużemu zaangażowaniu i ciężkim treningom widać, że nasz zespół robi postępy. Chciałabym podziękować całej drużynie za poświęcenie i wolę walki. Obiecujemy że dołożymy wszelkich starań aby nasze chęci dorównały wynikom sportowym. Wspólnie z trenerami musimy wyciągnąć wnioski i i dalej ciężko pracować, aby podnosić nasze umiejętności. – mówiła kapitan Sparty, Zuzanna Feliksiak.

Wtórował jej trener Adam Adamek, który obok wyniku zauważa też progres swoich podopiecznych. – Mimo braku naszego awansu do rundy finałowej jestem zadowolony z postępów moich zawodniczek. Z tygodnia na tydzień widzę jak rozwijają się ich umiejętności siatkarskie i bardzo mnie to cieszy. Czuję satysfakcję i wierzę w to, że nasza  ciężka praca przyniesie wiele radości w następnych meczach. - My też w to wierzymy. Gratulujemy postawy i z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje.