SPARTA to nazwa istniejącego w latach 50-tych w Warszawie klubu, który brał udział w pierwszoligowych rozgrywkach w siatkówce zarówno żeńskiej jak i męskiej. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „SPARTA” Warszawa powstał w 2001 roku z inicjatywy Trenera Pana Teofila Czerwińskiego oraz znanego działacza sportowego Pana Witolda Charmo.

Z uwagi na brak środków finansowych w nowo powstałym klubie skorzystaliśmy z pomocy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Warszawie przy ulicy Trockiej, Pani Haliny Łukasiewicz, która udostępniła nam bezpłatnie salę gimnastyczną do treningów. Już po roku intensywnych treningów przyszły pierwsze sukcesy.

Rok 2005 był przełomowym w krótkiej historii klubu. Z uwagi na stale zwiększającą się liczbę trenujących dziewcząt (przyczyniły się do tego m.in. sukcesy naszej żeńskiej Reprezentacji na Mistrzostwach Europy w 2003 i 2005 roku) byliśmy zmuszeni zamienić szkolną salę gimnastyczną na wysokiej klasy obiekt komercyjny. Poszukiwania hali ograniczyliśmy do dzielnic prawobrzeżnej Warszawy z racji miejsca zamieszkania większości zawodniczek. Dzięki przychylności Pana Pawła Michalca, Dyrektora Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Północ, mamy możliwość trenowania i rozgrywania spotkań w hali przy ulicy Jagiellońskiej 7.

Ponieważ wszystkie zawodniczki należą do młodzieży uczącej się, szalenie ważne były godziny treningów. I znów dzięki wyrozumiałości Szefa obiektu udało się dostosować nasze potrzeby do komercyjnej działalności obiektu.

• Relacja TV

• Nabór do sekcji siatkówki

Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku