Pewne zwycięstwo w drugiej lidze

22 października 2017 12:41 | Aktualności

nowe logoPo zeszłotygodniowym, trzymeczowym maratonie nasza drużyna mogła trochę odetchnąć. Mieliśmy czas na spokojne trenowanie,  co w sobotę zaoowocowało pewnym zwycięstwem nad Nike Węgrów 3-0. Tym samym spartanki odniosły pierwsze zwycięstwo w II lidze w sezonie 2017/2018.

Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu po 15. Po serii świetnych zagrywek Marceliny Karpińskiej Sparta wyszła na prowadzenie 20-16. Nie do zatrzymania na siatce była nasza atakująca Monika Kacprzak, która zagrała bardzo dobrze w ataku. Grając ostatecznie punkt za punkt wygraliśmy 25-20.

Druga odsłona od samego początku należała do nas. Gdy na zagrywce pojawiła się Aneta Matczak, nasze prowadzenie wzrosło do sześciu punktów (12-6). Na 19-11 punktowy blok zanotowały Natalia Szewczak i Dominika Kozyra. Chwilę później  trener Robert Strzałkowski zdecydował się na podwójną zmianę, co przyniosło korzyść w postaci wygranej 25-16.

Początek ostatniej partii był dla Sparty zimnym prysznicem. Mimo ciężkiej sytuacji, zawodniczki trener Barbary Murawskiej postawiły wszystko na jedną kartę. Spartanki dopiero w połowie seta potrafiły odskoczyć rywalowi na 18-14. Kolejne punktowe ataki Moniki Kacprzak zwiększyły naszą przewagę do siedmiu punktów. Piłkę meczową, kapitalnym atakiem, skończyła z lewego skrzydła nasza kapitan Dominika Kozyra i ustanowiła wynik seta na 25-17.

Uważam, że dzisiejszy mecz w naszym wykonaniu wypadł bardzo dobrze. Pokazałyśmy się w każdym elemencie z bardzo dobrej strony. Zdecydowanie ograniczyłyśmy liczbę popełnianych błędów. Myślę, że ten zwycięski pojedynek sprawi, że będziemy grały coraz lepiej i mam nadzieję, że zaprocentuje to podczas najbliższego meczu  – powiedziała jedna z bohaterek spotkania, Monika Kacprzak.

A kolejny pojedynek, tym razem w ramach rozgrywek juniorskich, już w najbliższy wtorek o godzinie 16.00 na Lindego 20. Nasz zespół zmierzy się z trzykrotnym Mistrzem Polski – Legionovią Legionowo.