Przegrana po zaciętej walce

27 listopada 2017 13:50 | Aktualności

nowe logoESPES Sparta Warszawa przegrała w  drugiej lidze kobiet z MUKS Krótka Mysiadło 1-3. Mimo dobrej gry, to nasze przeciwniczki zachowały więcej zimnej gry i wygrały dwa sety na przewagi. Nas cieszy, że po kilku słabszych meczach, zagraliśmy naprawdę dobre zawody z doświadczonym rywalem.

Pierwszy set przegraliśmy dość wyraźnie. Jakość na siatce trzymały tylko Dominika Kozyra i Monika Kacprzak. Mysiadło wygrało zdecydowanie 25-18.
Kolejne sety zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Dobrze w grę weszły Zuzanna Hausman i Wiktoria Wiśniewska, które od początku drugiej partii pojawiły się na parkiecie. Nerwową końcówkę lepiej rozegrały jednak siatkarki z Mysiadła, które miękkimi atakami zdobyły ostanie punkty wygrywając 25-23.
Trzecia odsłona to była Sparta, jaką widzimy w rozgrywkach juniorek. Gra na luzie i sporej fantazji wyprowadziła nas na prowadzenie 23-15. Mimo rozluźnienia w końcówce, wygraliśmy pewnie 25-21. Ostania partia była od początku nerwowa. Świetne akcje przeplataliśmy z typowo juniorskimi błędami, których tak doświadczony przeciwnik nie marnuje. Kolejną próbkę swoich nieprzeciętnych umiejętności dała Monika Kacprzak, często w beznadziejnych sytuacjach zdobywając cenne punkty (23-20). Niestety, kolejne akcje należały jednak do Mysiadła, choć w zasadzie przegraliśmy własnymi błędami. Ostatecznie teoretycznie wygraną końcówkę przekuliśmy w porażkę na własne życzenie 25-27.

Na słowa uznania niewątpliwie zasłużyły w sobotę dwie nasze skrzydłowe – Monika Kacprzak i Dominika Kozyra, które zdobyły odpowiednio 22 i 23 punkty. Niestety było to zbyt mało do odniesienia ligowego zwycięstwa.