23736409_2038275066419372_4943428682858599441_o

W ostatni weekend warszawska Sparta podejmowała w rozgrywkach drugiej ligi Legionovię Legionowo. Nasze dziewczyny pokazały się z dobrej strony, choć ostatecznie przegrały w pięciu setach z wyżej notowanym rywalem.

Mecz zaczęliśmy nerwowo, ale z biegiem czasu to spartanki zaczęły dochodzić do głosu. Mimo porażki do 20, był to dobry prognostyk przed kolejnymi setami. Druga i trzecia odsłona to koncertowa gra warszawianek. Świetną zmianę dała w tym meczu Julia Dąbrowska, która nie myliła się na siatce. Dobra postawa w przyjęciu i ataku zaprocentowała wygranymi setami. Dla stołecznych cenne punkty zdobywał nieomylny duet Dominika KozyraMonika Kacprzak. W czwartym secie coś się jednak zacięło. Od stanu 12-13 to Legionovia punktowała w kolejnych trzech akcjach. Swoją dobrą dyspozycję, przyjezdne utrzymały do końca seta czym doprowadziły do tiebreaka. W nim od początku przewagę zyskał zespół Mistrzyń Polski Juniorek z Legionowa (3-6). Ekscytująca pogoń stołecznych doprowadziła do remisu 12-12. Kolejny raz wypuściliśmy zwycięstwo z rąk i wyniku prostych błędów oddaliśmy ostatnią partię przegrywając 12-15. Jednym słowem – szkoda.

- Piątkowy mecz pokazał, że musimy się skupić na trzymaniu gry, powtarzalności i nie schodzeniu poniżej określonego poziomu, mimo że momentami grałyśmy swoje i dobrze to wyglądało. Po drugim secie wygranym do 16 mogłoby się wydawać, że pociągniemy naszą dobrą grę do końca, jednak popełniłyśmy zbyt dużo błędów, a przeciwniczki to wykorzystały. Czas pozostały do półfinałów mistrzostw Polski na pewno przeznaczymy na ciężką pracę i każda będzie przygotowana do grania na najwyższym poziomie. – powiedziała środkowa Sparty, Zuzanna Hausman.

Już za dwa tygodnie drużyna ESPES Sparta Warszawa ponownie zagra z Legionovią. Tym razem zmierzymy się w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek. Mimo porażki, nasze dziewczyny pokazały, że idą do przodu w każdym meczu. W tym roku, w każdym spotkaniu drugiej ligi zdobywaliśmy punkty i zanotowaliśmy trzy zwycięstwa. Już w sobotę czeka nas kolejny mecz, tym razem z Krótką Mysiadło.

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016