1Za nami bardzo ważny dla Sparty okres - był to bowiem pierwszy sezon, w którym wzięły udział reaktywowane grupy młodziczek MUKS.

Sparta wystawiła do gry dwa zespoły młodziczek: jeden z nich powstał na przełomie września i października na Bielanach, gdzie przygotowywał się do gry pod okiem trener Martyny Lenkiewicz, drugi zaś rozpoczął swoją działalność o miesiąc później w Nowym Dworze Mazowieckim (trenerem został Zbigniew Szulc). Klub od początku zdawał sobie sprawę z faktu, że udział w ligowych zmaganiach tak szybko po założeniu sekcji będzie bardzo trudnym wyzwaniem dla młodych adeptek siatkówki:

-Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, że nie będziemy potentatami w lidze młodziczek - powiedział kierownik klubu Maciej Szewczyk - Zazwyczaj dziewczęta w tej kategorii wiekowej mają już za sobą dwa-trzy lata treningów, dlatego też wiemy, na jak głęboką wodę rzucone zostały młode Spartanki. Mimo wszystko jesteśmy bardzo dumni z faktu, że dziewczyny nie poddawały się w żadnym meczu i zawsze dawały z siebie absolutnie wszystko.

Po turniejach rozstawieniowych drużyna z Warszawy trafiła do szóstej ligi, grupa nowodworska zaś do dziewiątej. W trakcie sezonu podopieczne Martyny Lenkiewicz znalazły się w ósmej lidze, w której zakończyły rywalizację, ich koleżanki spod stolicy niezmiennie zaś dokończyły sezon w lidze dziewiątej. O postępach Spartanek może świadczyć fakt, że dwie z nich: Zuzanna Jachowska Paulina Obrubko znalazły uznanie w oczach trenera juniorek Dawida Michora i miały okazje wziąć udział w swoim pierwszym w swojej przygodzie z siatkówką meczu w tej kategorii wiekowej.

-Na papierze nasze wyniki wyglądają znacznie gorzej, niż faktycznie wyglądała gra moich dziewczyn - mówi z optymizmem trener Lenkiewicz - Gołym okiem było widać diametralną różnicę w organizacji gry i techniki zawodniczek pomiędzy pierwszym a ostatnim tegorocznym turniejem. Dziewczynom zabrakło ogrania i boiskowego doświadczenia, ale jeśli ich postępy będą nadal tak szybkie, a ich chęć do pracy nie zmaleje, będą w stanie nie tylko zniwelować zaległości w stosunku do rówieśniczek, lecz także osiągać znaczące sukcesy.

Również w przypadku drugiej grupy Spartanek Zarząd i trenerzy są bardziej zadowoleni z efektów szkolenia, niż mogłyby na to wskazywać wyniki. Warto bowiem zaznaczyć, że większość młodych siatkarek prowadzonych przez Zbigniewa Szulca to dziewczęta urodzone w roku 2002:

-Przed moimi podopiecznymi jeszcze dużo grania - skomentował trener SzulcMusimy pamiętać, że są one o dwa lata młodsze, niż większość rywalek z ich kategorii wiekowej, co oznacza, że w kolejnych sezonach nie tylko nadrobimy braki wynikające z krótkiego stażu, lecz również wyprzedzimy pod tym względem wielu ligowych rywali.

Także zawodniczki trenera Szulca zasłużyły na wyróżnienia: Paulina Fabek została bowiem powołana do reprezentacji Mazowsza rocznika 2001.

W rozgrywkach wzięły udział:

MUKS Sparta I Warszawa (Nowy Dwór Mazowiecki):

Zuzanna AFFEK

Maja BIELECKA

Martyna BOJANOWSKA

Paulina DĄBROWSKA

Paulina FABEK

Weronika FIJAŁKOWSKA

Karolina FLUDER

Natalia GMURZYŃSKA

Karolina JASKÓLSKA

Aleksandra JASKULSKA

Kinga KAIM

Agnieszka KASZYŃSKA

Julia KIFONIDIS

Klaudia KORDEK

Wiktoria KORDEK

Klaudia KORNATOWSKA

Kamila KRYSIAK

Julia KUBOSZEK

Julia LISZKIEWICZ

Ada MAGIER

Julia MARIAŃSKA

Natalia PAWŁOWSKA

Amelia TOMCZYK

Julia WIERZBICKA

Oliwia WYSOCKA

MUKS Sparta II Warszawa (Bielany)

Julia CHOROMAŃSKA

Weronika DEJNEKO

Diana GBATI

Aleksandra GĘSINA

Alicja GRZYB

Zuzanna JACHOWSKA

Karolina JANKOWSKA

Lidia KANIA
Anna MARKOWSKA

Weronika MIECZYK

Maja NOWAKOWSKA

Paulina OBRUBKO (kapitan)

Anna PIECHOCKA

Urszula WIŚNIEWSKA

Weronika ZARĘBSKA

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016