LOGO 12 TORNEIGZa nami faza grupowa rozgrywanego w katalońskim Sant Cugat  12. Memoriału Miquela Martineza. Zawodniczki ESPES Sparty Warszawa bez straty seta wywalczyły pierwsze miejsce w grupie C.

W pierwszym meczu turnieju podopieczne trenera Najmowicza trafiły na ekipę CV Vilassar. Pierwsza odsłona rozpoczęła się od badawczej wymiany punkt za punkt, ale to warszawianki przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie 8:5. Ekipa z Katalonii zdołała się szybko podnieść i po serii kapitalnych zagrywek swojej liderki odzyskać przewagę i „odskoczyć” Sparcie (8:12). Siatkarki ze stolicy Polski uporządkowały grę i po widowiskowym ataku Dominiki Kęsik wyrównały po 12. As serwisowy Pauliny Niedźwieckiej dał Sparcie prowadzenie, które błyskawicznie wzrosło do trzech oczek (15:12). Dystans dzielący obie ekipy do końca seta wzrósł do siedmiu punktów - ESPES Sparta wygrała premierową partię 25:18.

Drugi set rozpoczął się od dwupunktowej przewagi Hiszpanek, ale warszawianki szybko wyrównały (6:6 po uderzeniu Karoliny Dąbrowskiej), a po chwili wyszły na prowadzenie (9:6 po dobrym dwubloku „Bandziorów”). Krok po kroku nasza ekipa „odjeżdżała” rywalkom. Mocny atak Niedźwieckiej i dwa asy serwisowe Kęsik zaowocowały rezultatem 17:8. Kiwka Izabeli Matyszczak i blok Ingi Bocheńskiej dały Sparcie meczbol (24:11). Vilassar zdobyło jeszcze cztery punkty, lecz ostatecznie to przyjezdne znad Wisły wygrały 25:15.

ESPES Sparta Warszawa – Club Voleibol Vilassar, 2:0 (25:18, 25:15)

Sparta: Matyszczak, Dyduła, Niedźwiecka, Kęsik, Dąbrowska, Florczak, Bator (libero) oraz Stasiak (libero), Bocheńska i Włodarczyk.

Rywalem Sparty w drugim grupowym starciu był inny kataloński zespół, Club Natacio Sabadell. Mecz rozpoczął się bezpośrednio po zakończeniu pierwszego, opisanego wyżej. Rozpędzone Spartanki szybko wyszły na prowadzenie 3:0, lecz Hiszpanki odrobiły straty (3:3). Wówczas rozpoczęła się kapitalna seria punktowa warszawianek, które już po paru minutach prowadziły siedmioma punktami (10:3 po efektownym i efektywnym ataku Dominiki Kozyry). Na dystansie całego seta to ESPES Sparta przeważała, a kolejna seria zdobytych punktów (rozpoczęta przy stanie 20:14)  zakończyła go zwycięstwem warszawianek (25:14 po asie serwisowym Dominiki Kęsik).

Druga partia rozpoczęła się nieco spokojniej. As serwisowy Bocheńskiej i dwie skuteczne kontry Klaudii Jankowskiej dały Sparcie prowadzenie 8:5, jednak ekipa z Sabadell wyrównała po 10. Przewaga została odbudowana (14:10), w dużej mierze dzięki świetnym zagrywkom Zuzanny Florczak. Prowadzenie wzrastało, do czego przyczyniły się również raz po raz wyprowadzające potężne ataki skrzydłowe: Kozyra, Jankowska i Kęsik. Po uderzeniu Florczak z obiegnięcia było 23:16, po chwili zaś Jankowska podwyższyła asem serwisowym. Spartanki zakończyły partię w kolejnej akcji, tym samym potwierdzając swoją dominację w grupie C.

ESPES Sparta Warszawa – Club Natacio Sabadell, 2:0 (25:14, 25:16)

Sparta: Matyszczak, Jankowska, Kęsik, Kozyra, Bocheńska, Dąbrowska, Bator (libero) oraz Stasiak (libero) i Florczak.

Jutro o godzinie 10.50 Spartanki zagrają w ćwierćfinale turnieju. Ich rywalkami będą zawodniczki AE Carles Valbonna.