tajeTurniej w Barcelonie dobiega końca. ESPES Sparta Warszawa w świetnym stylu wygrała zmagania, w finale ogrywając miejscowe zawodniczki CV Sant Cugat.

W ćwierćfinale rywalem Sparty była ekipa AE Carles Valbonna. Spartanki wyraźnie przeważały nad rywalkami na dystansie całego meczu i szybko wyszły na prowadzenie. Po dwóch asach serwisowych Karoliny Dąbrowskiej było 7:2. Ósme oczko po stronie Sparty zapisała Kamila Dyduła. Na 16:10 podwyższyła Paulina Niedźwiecka, a podwójny blok wspomnianych Dąbrowskiej i Dyduły dodatkowo powiększył dystans dzielący oba zespoły. W końcówce seta Zuzanna Florczak raz po raz nękała rywali uderzeniami z krótkiej, w ataku ze skrzydeł dzielnie wspierały ją Dominika Kęsik i Paulina Niedźwiecka.

Drugą partię Sparta rozpoczęła od prowadzenia 4:0 (po atakach Klaudii JankowskiejDominiki Kozyry). W środkowej fazie seta warszawianki uległy rozprężeniu i pozwoliły rywalkom się dogonić (9:9), ale dobre zagrania Niedźwieckiej i Kozyry odbudowały zaliczkę Spartanek (16:10). Punktowanie przychodziło warszawiankom łatwiej, niż ich rywalkom, dlatego ich przewaga dodatkowo wzrosła przed końcem meczu do trzynastu oczek.

ESPES Sparta Warszawa – AE Carles Valbonna, 2:0 (25:15, 25:14)

Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kęsik, Niedźwiecka, Dąbrowska, Florczak, Bator (libero) oraz Stasiak (libero), Bocheńska, Jankowska i Kozyra.

W półfinale warszawianki zagrały z CV Esplugues. ESPES Sparta szybko wyszła na prowadzenie – po trzech dobrych uderzeniach Kamili Dyduly było 5:1. Ekipa Esplugues okazała się być sportowo lepsza od wszystkich poprzednich rywali Sparty na katalońskim turnieju, jednak podziałało to na podopieczne trenera Piotra Najmowicza bardzo motywująco. Siatkarski gwóźdź Dominiki Kęsik podwyższył na 9:5, a jej zespół wygrał również kolejne dwie wymiany (11:5). W środkowej fazie seta z najlepszej strony pokazała się Karolina Dąbrowska, która raz po raz meldowała się potężnymi atakami w trzecim metrze boiska po stronie przeciwnika, dokładając również skuteczny dwublok wespół z Dydułą. W końcówce na zagrywce pojawiła się Małgorzata Włodarczyk, która w polu serwisowym została już do końca seta (25:9).

Jeszcze lepiej Sparta rozpoczęła drugą partię półfinału, w której na „dzień dobry” na tablicy wyników widniał rezultat 4:0. Po pojedynczym bloku Dyduły było 7:4, a dwa świetne ataki Dominiki Kozyry podwyższyły (10:5). Po ataku Dominiki Kęsik z szóstej strefy i świetnym serwisie Kozyry było 12:6. Asami serwisowymi popisały się w drugiej odsłonie również Izabela Matyszczak, Zuzanna Florczak Karolina Dąbrowska. Dodatkowo świetnie w ataku prezentowały się Kozyra i Dyduła. Przerodziło się to w kolejną pewną wygraną „Bandziorów” (25:16).

ESPES Sparta Warszawa – Club Voleibol Esplugues, 2:0 (25:9, 25:16)

Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kęsik, Kozyra, Florczak, Dąbrowska, Bator (libero) oraz Stasiak (libero), Włodarczyk i Bocheńska.

Finał był prawdziwą ozdobą turnieju. Sparta spotkała się w nim z miejscową drużyną CV Sant Cugat, która okazała się być poukładanym zespołem, który – nieco abstrakcyjnie porównując – mógłby „namieszać” w turnieju na poziomie finałów Mistrzostw Polski. W hali w Sant Cugat stawiło się około 700-800 osób, które bardzo żywiołowo dopingowały swoje ulubienice, ale nagradzały brawami również najładniejsze zagrania Spartanek. Cała oprawa i atmosfera siatkarskiego święta dodatkowo zmotywowały nasz zespół, który dał w ostatnim meczu turnieju prawdziwy koncert siatkówki. Warszawianki kapitalnie „weszły w mecz” i po asie serwisowym Izabeli Matyszczak, uderzeniu Dominiki Kęsik i dwubloku Karoliny DąbrowskiejKamili Dyduły prowadziły 5:0, a kolejne akcje doprowadziły do stanu 9:2 (po ataku Dominiki Kozyry). Kiedy miejscowym udało się zrobić przejście, udowodniły, że zasługują na miano faworyta turnieju, zdobywając sześć punktów z rzędu dzięki swoim bardzo dobrym zagrywkom (9:8). Na szczęście atak Dyduły i jej dwie świetne zagrywki pozwoliły odbudować część przewagi (13:8). W środkowej fazie seta na boisku brylowały przyjmujące: Dominika KęsikPaulina Niedźwiecka, które świetnie prezentowały się w polu serwisowym i w kolejnych silnych atakach. Po kiwce Kęsik było 20:12 i choć Katalonki odrobiły część strat, to Sparta wygrała seta 25:17.

W drugim secie finału siatkarki Sant Cugat dały swoim kibicom nadzieję, wychodząc na prowadzenie 3:5. Warszawianki błyskawicznie je zredukowały i po asie serwisowy Dąbrowskiej to one wygrywały 6:5. Kontra Niedźwieckiej i kolejny as Dąbrowskiej podwyższyły na 8:5. Dochodziło do wielu długich, pełnych obron wymian, jednak to ESPES Sparta przeważała. Po dwóch kapitalnych zagrywkach Kęsik Warszawa mogła spokojnie obserwować rozwój wydarzeń z pięciopunktową zaliczką (18:13). W końcówce wyróżniała się Paulina Niedźwiecka, która dała bardzo dobrą zmianę za Dominikę Kozyrę. Drugi set zakończył się wynikiem 25:17, a Sparta mogła cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.

ESPES Sparta Warszawa – Club Voleibol Sant Cugat, 2:0 (25:17, 25:17)

Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kozyra, Kęsik, Dąbrowska, Florczak, Bator (libero) oraz Stasiak (libero) i Niedźwiecka.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została nasza kapitan Izabela Matyszczak.

-Cieszy mnie to, że nasza gra staje się coraz bardziej poukładana – powiedział trener NajmowiczTeraz będziemy dalej pracować nad jej usystematyzowaniem i doskonaleniem kolejnych elementów. Warto również zauważyć to, że dziewczyny grały tym lepiej, im lepszy był przeciwnik, narzucając własny styl gry i nie pozwalając rywalkom na rozwinięcie skrzydeł.

To jeszcze nie koniec sportowych emocji w Sant Cugat! Gra Spartanek spodobała się włodarzom klubu gospodarzy tak bardzo, że zaproponowali im rozegranie sparingu z zespołem seniorek CV Sant Cugat. Spotkanie odbędzie się jutro wieczorem.

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016