Sparta pokonuje MOS Wola

9 listopada 2017 14:22 | Aktualności

nowe logoKolejne zwycięstwo w lidze juniorek odnotowała drużyna ESPES Sparta Warszawa. W meczu z MOS Wola Warszawa nasze siatkarki wygrały bez straty seta.

Początek meczu był wyrównany do stanu 13-13. Od tego momentu spartanki wrzuciły wyższy bieg, za sprawą serii zagrywek Dominiki Kozyry, odskakując rywalowi na sześć punktów (20-14). Mimo próby ratowania wyniku przez trenera gospodyń Janusza Patriaka, to nasze dziewczyny utrzymały poziom gry i pewnie zwyciężyły 25-16.

Drugi set rozpoczął się serii zagrywek Natalii Szewczak. Gdy mocnym atakiem po prostej punkt zdobyła Marcelina Karpińska, a chwilę później z drugiego skrzydła zaatakowała Zuzanna Jachowska na tablicy wyników pojawił się wynik 16-7. W końcówce, trener spartanek dał odpocząć duetowi naszych przyjmujących, a na boisku pojawiły się Wiktoria Wiśniewska i Zuzanna Gruszczyńska. Dziewczyny spisały się na medal i pewnie wykończyły partię, ponownie wygrywając do 16.

Najwięcej emocji przyniósł set numer trzy. Za sprawą zagrywek Katarzyny Maj, MOS Wola Warszawa wyszedł na prowadzenie 3-0. Sparta uspokoiła jednak sytuację i chwilę później doprowadziła do remisu po 6. Dwa punktowe bloki i as serwisowy Marceliny Karpińskiej wyprowadziły nas na prowadzenie 11-7. W tym momencie błąd sędziów tak zdenerwował trenerów obu ekip, że zostali ukarani w tej samej akcji czerwonymi kartkami. W nieco nerwowej sytuacji i po dłuższej przerwie, lepiej poradziły sobie siatkarki MOSu. Dwukrotnie nasze dziewczyny zostały zaskoczone dobrą zagrywką Julii Siuty co doprowadziło do remisu 14-14. Wynik oscylował w okolicy remisu aż do stanu 20-20. Końcówka należała jednak do Sparty. Taktyczna zagrywka Zuzanny Hausman i typowa siatkarska „czapa” Natalii Szewczak i Moniki Kacprzak zakończyły seta 25-22 i całe spotkanie 3-0.

Dobre spotkanie rozegrała Zuzanna Jachowska, która od początku zastąpiła na ataku Monikę Kacprzak. – Bardzo się cieszę, że mogłam wczoraj zagrać w meczu przeciwko MOS’owi. Mecze na Rogalińskiej, do tej pory były dla nas pechowe. Tym bardziej jestem zadowolona, że naszej drużynie udało się odczarować „Świątynie na Woli” i odnieść pewne zwycięstwo 3:0. Dziękuję trenerowi i dziewczynom za wsparcie i wyrozumiałość. Chciałam również zwrócić uwagę na naszą rozgrywającą, która trzymała bardzo dobry poziom wystawy i rozdzielała równo piłki. Wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną ale po takim meczu jestem jeszcze bardziej zmotywowana do treningów, aby nasza drużyna była jeszcze silniejsza. Chcemy udowodnić, że pierwsze miejsce w tabeli nie jest przypadkowe. – powiedziała po meczu młoda atakująca.