Sparta w półfinałach MPJ

20 lutego 2018 14:35 | Aktualności

nowe logo

Juniorki Sparty Warszawa zapewniły sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego zajęły ostatecznie drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju ćwierćfinałowym w Mielcu.

W pierwszym meczu młode warszawianki zmierzyły się z gospodyniami – UKS SMS Szóstka Mielec. Pierwszy set wyszedł nam rewelacyjnie i rozbiliśmy czwartą drużynę ostatnich Mistrzostw Polski do 20. Kolejne dwie partie toczyły się pod dyktando mielczanek. Najciekawszym był set numer trzy, w którym spartanki grając z „nożem na gardle” doprowadziły do stanu 20-17, ale był to ostatni pozytywny akcent w tym meczu. Kolejne punkty zdobywały siatkarki z Podkarpacia i przy dopingu swoich głośnych kibiców wygrały 25-21.

Sobotnia sesja meczowa była dla nas „o wszystko”. Ewentualna przegrana ze zwycięzcą podgrupy B – Amber Kalisz – kończyła nasz udział w dalszym etapie Młodziezowych Mistrzostw Polski. Pierwszy set był kompletnie nam nie wyszedł, ale kolejne partie padły naszym łupem. Po dramatycznym trzecim secie, gdzie wygraliśmy dopiero w końcówce 25-23, zawodniczki z Kalisza nieco spuściły z tonu. Wygrana 3-1 z wicemistrzem Wielopolski dawała nam szanse na wyjście z grupy i awans do półfinałów.

Kropkę na „i” musieliśmy postawić w meczu z mistrzem województwa Lubelskiego – TKS Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mimo lekkich nerwów na początku spotkania (7-13 dla TKS), wygraliśmy pewnie do 20. Kolejne odsłony były od początku do końca kontrolowane przez stołeczne. Wygrane kolejno do 18 i 15 przpieczętowały awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek.

- Turniej nie należał do najłatwiejszych, ale udało nam się awansować do półfinałów. Drużyny z którymi graliśmy były bardzo wymagające, dzięki czemu wiemy nad czym mamy pracować przez najbliższy czas. Przede wszystkim musimy ograniczyć ilość błędów własnych. Przed nami ciężka praca na treningach, aby na półfinałach zagrać jak najlepiej i dostać się na Mistrzostwa Polski, które od początku sezonu są naszym celem. – powiedziała kapitan ESPES Sparty Warszawa, Dominika Kozyra.

Przed spartankami kolejne mecze. W tym tygodniu zmierzymy się z rówieśniczkami z Legionowa w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Natomiast w środę zaplanowano losowanie grup półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorek.