nowe logoESPES Sparta Warszawa jest nadal niepokonana na Mazowszu. W czwartej kolejce ligi juniorek podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego wygrały z Trzynastką Radom, rewelacją tegorocznych rozgrywek.

Otwarcie meczu było wyrównane. Po ataku Zuzanny Hausman warszawianki wyszły na prowadzenie 4-3. Od tego momentu zaczęły się mnożyć jednak proste, zupełnie niewymuszone błędy. Trener Strzałkowski próbował ratować sytuację, ale na niewiele się to zdało. Radomianki, które zagrały bardzo agresywnie wygrały zasłużenie 25:19.

Po dosadnej rozmowie w przerwie między setami kolejna partia była dużo lepsza w naszym wykonaniu. Spartanki podrażnione pierwszą partią narzuciły swój styl gry. Od samego początku dobrze graliśmy w relacji blok-obrona, a zmuszone do ryzykowania przyjezdne zaczęły popełniać błędy. Na uwagę zasługuje bardzo dobre przyjęcie Dominiki Kozyry i Wiktorii Babeckiej. W końcówce, trener Strzałkowski zdecydował się na podwójną zmianę. Seria pięciu zagrywek Magdaleny Tomaszewskiej przypieczętowała zwycięstwo 25-14.

Trzeci set był powtórką z poprzednich minut. Warszawianki zaczęły lepiej zagrywać i raz za razem punktowały przeciwnika blokiem. Gdy sytuacyjną piłkę z prawego skrzydła skończyła Monika Kacprzak (20-11) było wiadomo, że nic już nie jest w stanie zagrozić Sparcie w tym secie. Wynik 25-15 pokazuje różnicę między zespołami w tym etapie meczu.

Pierwsza faza ostatniej partii toczyła się pod dyktando gospodyń (11-6). Radomianki szybko odrobiły jednak straty, zmuszając nas do wzięcia czasu (13-13). Gwóźdź Marceliny Karpińskiej, po obronie którego piłka uderzyła w sufit hali na Lindego, pokazał potencjał, jakim dysponuje nasza przyjmująca. Chwilę później ta sama zawodniczka dołożyła dwie mocne zagrywki i Sparta wyszła na prowadzenie 23-21. Różnica punktowa utrzymała się do końca spotkania. Asem serwisowym mecz zakończyła Natalia Szewczak. Tym samym ESPES Sparta Warszawa obroniła fotel lidera rozgrywek juniorek na Mazowszu.

ESPES Sparta Warszawa – MUKS Trzynastka Radom 3-1 (19, -14, -15, -22)