Spartanki już po pierwszych sparingach

6.09.2021

Za nami turniej poświęcony pamięci Teofila Czerwińskiego. Turniej udany zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Dziękujemy za udział wszystkim bez wyjątku. Cieszymy się, że po wielu miesiącach zamkniętych hal mogliśmy w końcu zagrać przed kibicami – a Ci dali w weekend na Lindego przysłowiowego czadu 😉. Było dużo walki i pozytywnych emocji. Najlepszą drużyną okazał się UKS Volley 34 Łódź. W finałowej trójce znalazła się jeszcze Krótka Mysiadło oraz siatkarki z Częstochowy. Puchary i nagrody wręczała „Pani Siatkarka” – Małgorzata Glinka – Mogentale oraz żona Trenera Teofila Czerwińskiego.

Nasza Młodziczka I troszkę pechowo (bo małymi punktami) odpadła z rywalizacji o podium turnieju. Podopieczne trenera Piersy zajęły ostatecznie dobre czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej. Zaskoczeniem na plus na pewno była postawa Młodziczek II, które w zawodach przegrały tylko jeden mecz – bratobójczy pojedynek z Sparta I. Brawo dziewczyny – to niezły prognostyk przed następnymi meczami. Kolejne miejsca zajęły drużyny Saskiej Warszawa, Mikro Ełk, MOS Woli Warszawy i Nike Ostrołęka. Wszystkim gratulujemy postawy.

Był to pierwszy turniej dla większości drużyn, stąd wszyscy traktują go jako etap przygotowań do turniejów rozstawieniowych. Serdeczne podziękowania składamy na ręce rodziców naszych dziewcząt. Dziękujemy także sędziom, którzy bardzo nam pomogli. Ukłony dla firmy Wedel – zasoby energetyczne dziewczyny mają uzupełnione na kolejny tydzień.

Juniorki Sparty Warszawa mają natomiast za sobą pierwszy turniej Węgrowie. W meczach z drugoligowymi zespołami Nike Węgrów, LTS Legionovia i JHN AZS Warszawa. Nasze siatkarki miały możliwość zebrania doświadczenia i zgrywania się – pamiętajmy, że jest to całkowicie nowy zespół i sporo pracy przed nami. Gra fragmentami wyglądała dobrze, ale mamy też sporo materiału do analizy. Mamy nadzieję, że wyjazd zaprocentuje w zbliżającej się Lidze Juniorek. Pierwszy mecz już 18 września – sobota – z Ateną Warszawa. Dziękujemy za zaproszenie i solidny siatkarski poziom. Do zobaczenia na parkietach.

company
company
company
company
company
company

Projekt i wykonanie: