Spartanki zagrają w I lidze

4 września 2017 13:36 | Aktualności

nowe logoMimo braku awansu juniorek do czołowej ósemki w kraju, poprzedni sezon pokazał, że młode zawodniczki Sparty zanotowały sportowy awans. Siatkarki stanowiące trzon zeszłorocznego zespołu, znalazły się bowiem w kręgu zainteresowań wielu pierwszoligowych klubów.

Aż dwie nasze dziewczyny  – Dominika Kęsik i Kamila Dyduła – znalazły się w AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, którego aspiracje są bardzo wysokie. Była kapitan Izabela Matyszczak trafiła do Jedynki Tarnów, natomiast Aleksandra Bator reprezentować będzie E. L’eclerc Radomke Radom. Do Jokera Mekro Świecie przeniosła się z kolei Marta Krajewska. – Sparta Warszawa to klub, który zainteresował się moją dalszą karierą po zakończeniu wieku juniorki. Wykazał wielką chęć pomocy w poszukiwaniu nowego klubu. Jestem wdzięczna za wykazaną inicjatywę – powiedziała była już rozgrywająca naszego klubu.

krajewska

W pierwszej lidze wystąpią też ich nieco starsze siatkarki. Do potentata, jakim niewątpliwie jest Wisła Warszawa, przeniosła się z ekstraklasowej Piły Zuzanna Kucińska. Swoją karierę w Świeciu będzie kontynuowała Marta Duda, a najwięcej naszych zawodniczek zagra w tym roku w stołecznym AWFie – Agata Baranowska, Anna Widera i Ewa Krzysztoń.

images

Warto dodać, że nasze byłe siatkarki, które reprezentowały nasz klub w kategoriach młodzieżowych,  zagrają na parkietach Orlen Ligi. Ewelina Polak po latach spędzonych w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przeniosła się do wicemistrza Polski – Budowlanych Łódź.
Inna eks-spartanka Aleksandra Sikorska kolejny rok spędzi w MKS Dąbrowa Górnicza. Ewa Śliwińska zagra w Lidze Mistrzyń w barwach Developresu Rzeszów, a Klaudia Alagierska piąty sezon rozgrywać będzie w Legionovii Legionowo. Dołączyła do niej z Atomu Trefl Sopot Beata Mielczarek, która siatkarskie szlify zbierała jeszcze od trenera Teofila Czerwińskiego. W podwarszawskej ekipie zagra też libero Adriana Adamek. Legionowo na Muszynę zamieniła z kolei Monika Bociek. Warto dodać, że Alagierska jak i Bociek zagrają w nadchodzących Mistrzostwach Europy Kobiet.

Dziewczyny, jesteśmy z Was dumni!

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016