IMG_7942Lepszej inauguracji drugoligowych zmagań nie mogliśmy sobie wymarzyć! Ekipa ESPES Sparty Warszawa w trzech setach pokonała BAS Kombinat Budowlany Białystok.

Mecz rozpoczął się od wymiany cios za cios, w której Spartanki szybko przejęły inicjatywę (3:1 po atakach Kamili Dyduły Dominiki Kęsik).Siódmy punkt dała swojej ekipie Izabela Cieśnik, wykorzystując prezent w postaci przechodzącej piłki (7:4). Przy stanie 9:5 trener BAS-u Sebastian Grzegorek po raz pierwszy w sezonie poprosił o czas. Po przerwie jego podopieczne wygrały trzy akcje z rzędu i tym razem to Piotr Najmowicz przerwał grę. Wówczas nastąpiła świetna seria Spartanek zapoczątkowana atakiem Kęsik i skończona blokiem Dyduły (15:9). W środkowej fazie seta wspomniana wcześniej atakująca naszej ekipy raz po raz nękała rywalki mocnymi (i skutecznymi) atakami. Po dwóch świetnych zagraniach Cieśnik było 21:14. Partię zakończyła skutecznym atakiem Dominika Kesik (25:18).

Na początku drugiej partii doszło do dłuższej walki punkt za punkt. Na 6:5 świetnie kiwnęła Izabela Matyszczak, a świetny atak Barbary Adamskiej i as serwisowy Kamili Dyduły podwyższyły na 9:5. Po dwóch kolejnych udanych akcjach Dominiki Kęsik było 13:8. W środkowej fazie seta BAS świetnie grał kombinacją mocnej zagrywki i szczelnego bloku. Kiedy Białystok wyszedł na prowadzenie 14:15 na parkiecie pojawiła się Aleksandra Grzeszczak. Sparta szybko odzyskała przewagę (17:16 po ataku „na raty” Adamskiej). Atak Cieśnik i zagrywka Adamskiej, a także jej techniczne uderzenie z szóstej strefy dały ESPES Sparcie solidną zaliczkę w końcówce seta (21:18). W końcówce nieco szkód narobiła w naszych szeregach kapitalnie zagrywająca (nie tylko w tym, ale także w dwóch pozostałych setach) Julita Borowska, ale ostatecznie Sparta wygrała również tę odsłonę 25:21.

W trzecim secie Sparta rozpoczęła od dość szybkiego przejęcia inicjatywy (8:5 po doskonałej zagrywce Adamskiej). Kiedy Dominika Kęsik „upolowała” zagrywką byłą reprezentantkę Polski (i grającą II trener BAS-u) Joannę Szeszko, tablica wyników wskazywała stan 13:9. BAS zdołał zredukować swoje straty w środku seta (13:13), ale zespół z Warszawy znów odskoczył (17:14 po dwóch dobrych akcjach Dyduły). Drużyna z Białegostoku znów doścignęła swoje młodsze rywalki w końcówce – po kolejnej świetnej zagrywce Borowskiej było 21:21, a po chwili 21:23! Wówczas trener Najmowicz wprowadził na parkiet powracającą Izabelę Matyszczak. Po atakach Dyduły i Adamskiej znów mieliśmy remis (23:23), a kapitalny blok pierwszej z wymienionych zawodniczek dał Spartankom piłkę meczową. Wykorzystała ją już w pierwszym podejściu zagrywająca Dominika Kęsik.

Spartanki dedykują dzisiejsze zwycięstwo swojemu fizjoterapeucie Markowi Leźnickiemu, który niespełna godzinę po ostatnim gwizdku sędziego powiedział swojej dotychczasowej narzeczonej Edycie sakramentalne „tak”!

II liga

ESPES Sparta Warszawa 3:0 BAS Kombinat Budowlany Białystok (25:18, 25:21, 25:23)

składy:

BAS: Piasta, Szeszko, Czeropska, Iber, Szczygielska, Gronostajska i Kutikow (libero) oraz Dąbrowska, Mojsak, Borowska, Setepko, Zagórska i Żukowska.

ESPES Sparta: Matyszczak, Dyduła, Adamska, Kęsik, Cieśnik, Dąbrowska i Kucińska (libero) oraz Grzeszczak i Florczak.