fvgbhn

ESPES Sparta Warszawa szlifuje formę przed meczami play – off z Łaskiem. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego skorzystały z zaproszenia i udały się na dwumecz do stolicy Warmii i Mazur, gdzie zmierzyły się z finalistą Mistrzostw Polski Juniorek  – Chemikiem Olsztyn.

Trenerzy obu zespołów umówili się na rozegranie dwóch meczów, za każdym razem były to cztery sety. Trzy godziny w podróży nie dały nam komfortu grania, ale musimy oddać gospodyniom, że pierwszy set w ich wykonaniu był koncertowy. Dla niemal wszystkich naszych dziewczyn było to także pierwsze doświadczenie z tak dużym sportowym obiektem, jakim niewątpliwie jest hala Urania. Dobrą zmianę w trzecim secie dała Dominika Kozyra. Ostatecznie pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2-2 bo bardzo szarpanej grze z jednej i drugiej strony. Dużo dobrego do naszej gry wprowadziła Sylwia Grobys, która w tym meczu była najjaśniejszą postacią tego meczu.

Po krótkim odpoczynku, ponownie zameldowaliśmy się na parkiecie. Tym razem tylko pierwsza partia była wyrównana i Chemik wygrał na przewagi 26-25. W kolejnych setach to warszawianki wyraźnie dominowały, nie pozwalając przeciwnikowi na ugranie więcej niż 20 punktów w secie. Tym samym wygraliśmy 3-1. Dobre zawody zagrała Wiktoria Babecka, która podbiła wiele ważnych piłek. W trzecim i czwartym secie seriami kapitalnych zagrywek popisała się Monika Kacprzak a Julia Dąbrowska, po słabszym pierwszym spotkaniu, potwierdziła swoją wysoką dyspozycję z ostatnich tygodni.

W obu meczach zagrały wszystkie zawodniczki stołecznej Sparty, co jest bardzo dobrym materiałem do analizy dla naszego sztabu.

Drużynie Chemika Olsztyn dziękujemy za gościnę i życzymy jak najlepszych wyników w finałach Mistrzostw Polski w Dębicy. Trzymamy kciuki!

#gosparta

 

  • Relacja TV

  • Nabór do sekcji siatkówki

    Sparta Warszawa-Wieżyca 2011 Stężyca
  • Dołącz do nas na Facebooku

  • Patronat medialny


  • Partnerzy

    Dziękujemy Urzędowi Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy za współfinansowanie Obozu Szkoleniowego w Ciechanowie w dniach 7-12.02.2016