Weekendowa sinusoida

9 stycznia 2018 11:47 | Aktualności

nowe logoW ostatni weekend sporo się działo na parkietach z udziałem stołecznej Sparty. Grały wszystkie nasze kategorie wiekowe, niestety z różnymi rezultatami.

W piątek kadetki walczyły o utrzymanie w pierwszej lidze wojewódzkiej. Mimo, iż w pierwszym meczu przegraliśmy 1-3, nic nie zapowiadało, że tak łatwo przegramy w rewanżu z młodszymi koleżankami z Legionowa. Po szybkim spotkaniu przegraliśmy w trzech setach i tym samym całe baraże 2-0. W przyszłym roku ekipa naszych kadetek grać będzie w II lidze na Mazowszu. Był to ostatni mecz tej grupy wiekowej w sezonie. Gratulujemy Legionovii, a my zabieramy się do ciężkiej pracy bo za rok chcemy wrócić na swoje miejsce.

Sporo radości dostarczyły nasze juniorki, które w ramach rozgrywek II ligi kobiet wygrały wyjazdowy mecz z Nike Węgrów 3-2. Młode siatkarki z Bielan, nie przestraszyły się bardziej doświadczonych zawodniczek spadkowicza z I ligi. Mimo przestojów, gra wyglądała pozytywnie i co najważniejsze – pokazaliśmy charakter i graliśmy do samego końca, nie tylko z rywalem. Chłodne głowy pozwoliły odwrócić losy w piątym secie (6-2 dla Węgrowa) i ostatecznie wygrać na przewagi 16-14. Było to drugie zwycięstwo naszych dziewcząt w tych rozgrywkach, ale już w spotkaniu z liderem – Mazovią Warszawa – pokazaliśmy, że nasza forma idzie w górę. Przed nami wymagająca runda rewanżowa, gdzie każdy punkt jest na wagę złota.

Wisienką na torcie był występ naszych młodziczek w Pionkach. Trzy mecze, trzy zwycięstwa, zero straconych setów – to bilans drużyny trenerów Adamka i Teodorczyka w tym turnieju. Dziewczyny zagrały dobry turniej, nie pozostawiając złudzeń kto zasłużył na awans do wyższej ligi. W żadnym secie przeciwnik nie był w stanie zbliżyć się poziomem gry do spartanek. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu nasz zespół młodziczek występował w … dziesiątej lidze. Dziś mamy ligę trzecią i jeśli dziewczyny nie spuszczą z tonu, może być jeszcze lepiej.