cieszynkaZa Spartankami pierwszy mecz nieporęckich półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek. Swój udział w turnieju rozpoczęły od zwycięstwa.

ESPES Sparta Warszawa dość łatwo wygrała pierwszego seta z AZS UMCS Lublin 25:19. Schody zaczęły się w środku drugiego seta: od stanu 12:13 lublinianki odskoczyły na 13:19. Spartanki wyrównały po 21, ale w końcówce zabrakło im koncentracji i przez kilka niepotrzebnych błędów przegrały tę odsłonę. W trzecim secie zdawać się mogło, że warszawianki wróciły na tory gładkiego zwycięstwa, bowiem prowadziły już 14:9, Szybko jednak roztrwoniły przewagę i „zrobiło się” 17:17, a po chwili 20:23. Podopieczne trenera Piotra Najmowicza zdołały jednak wywalczyć wyrównanie,  po chwili walki na przewagi przeciągnęły szalę zwycięstwa w tej partii na swoją stronę, zwyciężając 27:25.

Sparta fatalnie rozpoczęła czwartego seta, bowiem po kilku pierwszych wymianach przegrywała 0:4, a potem 3:10. W środkowej fazie tej odsłony „Bielańskie Bandziory” niemal odrobiły straty, gdyż było 15:16, jednak i tym razem końcówka należała do TPS, który wygrał do 22. W tie-breaku ESPES Sparta wywalczyła zwycięstwo do 12, tym samym wygrywając mecz otwarcia.

Obiektywnie należy ocenić ten mecz jako kiepski w wykonaniu Spartanek, które przyzwyczaiły nas do znacznie wyższej jakości gry. W kolejnych starciach staną one przed znacznie trudniejszymi wyzwaniami i niewątpliwie chcąc wygrać będą musiały zaczerpnąć znacznie więcej z zasobnika swoich umiejętności.

ESPES Sparta Warszawa – TPS AZS UMCS Lublin, 3:2 (25:19, 22:25, 27:25, 22:25, 15:12)

AZS: Krzysiak, Sioma, Parcheta, Lipska, Miazga, Targońska, Bogdańska (libero) oraz Kępka  (libero) i Nowicka

ESPES Sparta: Matyszczak, Dyduła, Kozyra, Kęsik, Kacprzak, K.Dąbrowska, Bator  (libero) oraz Czeladko, Niedźwiecka, J.Dąbrowska i Krajewska.